مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5442 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 -ساعت : 16:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر:

ایمنی در ساختمان هنوز مطالبه مردم نشده است

مازندشورا: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه متاسفانه مردم در خرید خانه فقط به ظاهر مجلل ساختمان توجه می کنند، اظهار کرد: ایمنی در ساختمان هنوز به مطالبه مردم تبدیل نشده است.

مازندشورا:

بلدیه|محمد سالاری گفت: اساسا مسئله خرید ساختمان نیازمند یک جریان فرهنگ سازی است چرا که شاهد آن هستیم که وقتی مردم برای خرید یک واحد ساختمانی اقدام می کنند تنها به متراژ ، نما ، لابی، سنگ کف و کابینت زیبا و خوب توجه می کنند و هیچکس از وضعیت ایمنی ساختمان سوالی ندارد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در حال حاضر هیچ خریداری از اینکه چه سیستم ایمنی در ساختمان استفاده شده است ، تجهیزات متعلق به کدام کشور است و یا آنکه استانداردهای ایمنی در چه حدی است ، توجهی ندارد و سوالی برای اینکه این ساختمان تا چه اندازه مقابل زلزله مقاومت دارد و چه سازه ای نصب شده مورد اهمیت نیست.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: عدم اطلاع شهروندان از اهمیت ایمنی مزید بر علت شده است تا ایمنی جزوی از مطالبات مردم در خرید ساختمان نباشد، به گونه ای که تنها مجلل بودن بنا ،نما و حیاط و کابینت مورد توجه است.
وی گفت : این در حالی است که خریدار باید بداند کدام شرکت مهندسی محاسبات و طراحی یک بنا را انجام داده و چه کسی مجری اجرای سازه بوده اما متاسفانه هنوز خریدار تخصصی به خرید ساختمان ، نگاه نمی کند.
سالاری با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی به شهروندان در سراسر کشور در خصوص توجه به ایمنی قبل از خرید ساختمان ، تصریح کرد: رسانه ها و به ویژه صدا و سیما به عنوان دیده بان شهری باید بحث ایمنی را به مهمترین مولفه و مطالبه خریداران ساختمان تبدیل کنند چرا که بزرگترین سرمایه هر کس در سبد کالای خانواده ملک است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تجربه نشان داده است هر زمان که موضوعی تبدیل به دغدغه عمومی شود آن وقت نمی توان از مقابل مطالبه گری آن به سادگی عبور کرد از این رو اگر سازندگان ساختمان بدانند که مطالبه مردم در خرید یک ساختمان مسکونی یا اداری ، موضوع رعایت اصول ایمنی است ، حتما به آن توجه کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - ایمنی - شورای - مطالبه - تهران - اسلامی - شهروندان - اطلاع - اهمیت - خریدار - رسانه - سرمایه - تبدیل - مقابل - اینکه - سوالی - کابینت - سالاری - ندارد - کمیسیون - افزود - معماری - شهرسازی -

نظر شما در مورد : ایمنی در ساختمان هنوز مطالبه مردم نشده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها