مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5443 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 -ساعت : 16:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه 8 مطرح کرد

اصلاح فضاهای بی دفاع شهری و خطر پذیر در منطقه8

مازندشورا: شهردار منطقه 8 از فعالیت‌های سرای محلات و NGO ها و سمن‌های منطقه در راستای کنترل اعتیاد خبر داد و گفت: به صورت ویژه روی موضوع اعتیاد کار می کنیم.

مازندشورا:

بلدیه|بهمن نوری، درباره وضعیت اعتیاد در سطح منطقه گفت: یکی از مهم‌ترین کارهایی که در زمینه کنترل معتادین انجام دادیم این بود که فضاهای بی دفاع شهری و فضاهای خطر پذیرمان را اصلاح کردیم. نوری افزود:فضاهایی در کناره پل‌ها و گوشه‌های پارک‌ها بوده که از نظر نورپردازی و فضای سبز اصلاح کامل شدند.
شهردار منطقه8 به عنوان نمونه به پل آغاز در میدان تسلیحات اشاره کرد و افزود: آنجا به دلیل تاریک بودن محل تجمع شبانه معتادینی بود که اقدام به مصرف مواد می کردند. 
شهردار منطقه 8 با بیان اینکه حتا درباره فضاهای خصوصی منطقه هم راهکاری اندیشیده شده تصریح کرد: فضاهای خصوصی و نیمه کاره که ممکن است شهروندان آنجا را ترک کرده باشند یا مدتی خالی مانده است را به آنها ورود کردیم و امکان تردد یا تجمع معتادین را از بین بردیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه منطقه 8 یکی از قدیمی‌ترین مناطق تهران است و مردم این منطقه مردمی با هویت چندین ساله هستند خاطر نشان کرد: نمی‌شود گفت منطقه 8 مهاجرپذیر است البته درصد بسیار کمی شناور است که مربوط به املاک استیجاری است. اگر جابجایی هم باشد در سطح خود منطقه است و در محلات منطقه 8 شناخت شهروندان از همدیگر بسیار بالاست.
وی با بیان اینکه منطقه 8 با وجود وسعت، یکی از کم آسیب ترین مناطق تهران است گفت: محله‌ای مثل وحیدیه، هفت حوض نارمک، آیت، پارک فدک و خیابان گلستان، تهرانپارس و دردشت جزو مناطق کم آسیب منطقه است.
نوری محلات خطر پذیر منطقه 8 را اینگونه برشمرد: محلات آسیب خیزی که درصد آسیب خیزی آنها به نسبت بقیه سطوح منطقه بیشتر است محلات جنوب غربی منطقه در ناحیه 3 است که شامل وحیدیه و تسلیحات می‌شود. 
شهردار منطقه 8 از فعالیت‌های سرای محلات و NGO ها و سمن‌های منطقه خبر داد و افزود: این مکان‌ها جزو سرآمدهای شهر تهران در این حوزه هستند چرا که مثلا سرای محله وحیدیه به صورت ویژه روی موضوع اعتیاد کار می‌‌کنند. اینحا حتا به درون خانواده‌ها ورود کردند و با شناسایی خانواده‌ها سعی بر هدایت آنها به سوی کمپ‌های ترک اعتیاد دارند.
نوری با اشاره به اینکه در محلات آسیب خیز برنامه‌های ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شده تصریح کرد: با وجود همه این کارها، خیلی محکم می‌گویم که اوضاع ساماندهی معتادین کامل تحت کنترل است.
شهردار منطقه 8 بر اساس شناسایی و مراجعات مردم به سرای محلات و فضاهای مشاوره منطقه و آماری که این مراکز نشان می‌دهد گفت: از آنجایی که برای ترک اعتیاد همکاری خود شخص و خانواده‌اش به صورت خود معرف برای ترک لازم است، مطمئن هستیم که افزایشی در تعداد معتادان نداشتیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - محلات - فضاهای - اعتیاد - اینکه - شهردار - تهران - مناطق - افزود - معتادین - وحیدیه - اصلاح - خانواده‌ها - شناسایی - بسیار - شهروندان - موضوع - اشاره - کنترل - درباره - منطقه8 - کردیم - تسلیحات - خصوصی -  شهردار - تصریح -

نظر شما در مورد : اصلاح فضاهای بی دفاع شهری و خطر پذیر در منطقه8

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها