مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5449 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 08:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛

تامین ۱۲ درصدی مسکن محرومان از کل آمار تامین سالیانه مسکن/ بهره‌برداری از چند طرح عمرانی در استان فارس

مازندشورا: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام تامین ۱۲ درصدی مسکن محرومان از کل آمار تامین سالیانه مسکن از ۳۰۸ طرح مسکن محرومان، ۱۱۳ پروژه عمرانی و ۱۲ هزار طرح بهسازی مسکن روستایی استان فارس بازدید کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازیف علیرضا تابش زئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، امروز ۲۵ مردادماه در آیین بهره برداری همزمان از ۳۰۸ طرح مسکن محرومان، ۱۱۳ پروژه عمران و توسعه روستایی و ۱۱ هزار و ۲۱۷ طرح بهسازی مسکن روستایی در استان فارس در شهر صدرا شیراز گفت: تجمیع امکانات و کمک های خیرخواهانه راهی برای رفع محرومیت ها در حوزه مسکن نیازمندان است.

وی افزود: دستگاه های مردم نهاد و خیران باید در این زمینه با مشارکت فعال، کاهش اعتبارات دولتی را جبران کنند و نگذارند فعالیت های خیرخواهانه تحت الشعاع کاهش اعتبارات قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: با وجودی که در سال های اخیر به علت مشکلات اعتباری کمک های دولتی برای تامین مسکن محرومان تحت تاثیر قرار گرفته است اما با تجمیع منابع بنیاد مسکن و نهادهای دیگر کارهای بزرگی در زمینه محرومیت زدایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با مشارکت خیران ۳۸ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شده است، گفت: ۱۷ هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شده که یک هزار و ۱۳۰ واحد آن در استان فارس تحویل متقاضیان و نیازمندان شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: محرومیت زدایی افق روشنی برای همه کسانی است که می خواهند در کارهای خیر و نیکوکارانه شرکت کنند و در برخی از استان ها با مشارکت خیران حتی واحدهای رایگان ساخته شده و به نیازمندان تحویل داده شده است.

تابش با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه مشارکت های مردمی و کمک های خیرخواهانه همواره پیشتاز بوده است، اظهار داشت: این استان در زمینه عمران و توسعه روستایی نیز بیش از متوسط کشور عملکرد داشته و عملکرد بنیاد مسکن فارس در این حوزه قابل ستایش است.

وی افزود: در استان فارس ۳۸۰ هزار واحد مسکونی شناسایی شده که بیش از ۱۵۵ هزار واحد آن بهسازی و نوسازی شده است و این میزان حدود ۵۶ درصد از کل مسکن روستایی فارس را تشکیل می دهد که بیشتر از متوسط کشور است.

در این آیین، مجتمع مسکونی ۱۴۲ واحدی یاس صدرا به عنوان نمونه طرح های مسکونی به بهره برداری رسید.

همچنین در این برنامه، عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مورد مشخصات این طرح های مسکونی گفت: مجتمع مسکونی یاس صدرا با ۱۴۲ واحد و ۱۷ هزار و ۹۲۶ متر مربع زیربنا در مجموع با حدود ۸۶ میلیارد ریال اعتبار احداث شده که از این میزان بیش از ۴۳ میلیارد ریال آن آورده خیران و حدود ۴۳ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات تامین شده است.

گفتنی است، شهر صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مسکونی - بنیاد - مشارکت - روستایی - زمینه - خیران - تامین - اسلامی - انقلاب - تحویل - محرومان - محرومیت - نیازمندان - خیرخواهانه - میلیارد - اینکه - ساخته - متقاضیان - میزان - اشاره - متوسط - عملکرد - مجتمع - دولتی - شیراز - بهسازی - برداری - توسعه - تجمیع - افزود - کارهای - گرفته - عمران - اعتبارات - زدایی -

مطالب مرتبط با : تامین ۱۲ درصدی مسکن محرومان از کل آمار تامین سالیانه مسکن/ بهره‌برداری از چند طرح عمرانی در استان فارس
نظر شما در مورد : تامین ۱۲ درصدی مسکن محرومان از کل آمار تامین سالیانه مسکن/ بهره‌برداری از چند طرح عمرانی در استان فارس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها