مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 545 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1393 -ساعت : 17:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عابران بیشترین فوتی‌های تصادفات در مازندران هستند

مازند شورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: عابران پیاده ۲۹ درصد کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی در هفت ماهه امسال در مازندران را تشکیل می‌دهند.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به کاهش هفت درصدی تلفات تصادفات رانندگی در استان، اظهار کرد: در هفت ماهه امسال تعداد 483 نفر در اثر تصادفات رانندگی در مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفت درصد کاهش داشت.

وی، سرنشینان و موتورسواران را هرکدام  با 25 درصد و رانندگان با 20 درصد و موتورسوار با یک درصد در رده بعدی کشته‌های سوانح رانندگی مازندران برشمرد.

عباسی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به عابران پیاده و افراد مسن و میانسال و نیز کودکان و خردسالان افزود: این افزایش ایجاب می‌کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین سالمند داشته باشند.

وی افزود: سالمندان به دلیل وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.

عباسی گفت: به دلیل بیماری‌های مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می‌برد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پزشکی قانونی مازندرا - عابران پیاده - عباسی - -

نظر شما در مورد : عابران بیشترین فوتی‌های تصادفات در مازندران هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها