مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5454 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 08:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداری ها: شهرها باید دارای شرایط قانونی ایجاد مترو باشند

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه اظهارات برخی مسئولان استانداری ها مبنی بر ضرورت انجام مطالعات مترو که در رسانه ها انعکاس یافته بود بر داشتن شرایط قانونی برای ایجاد قطار شهری ها تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور گفت:  طبق ماده (2) قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، انجام مطالعات امکان سنجی سامانه حمل و نقل ریلی شهری و حومه بر مبنای مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مصوب، الزامی است.

وی در ادامه اظهار کرد: از آن جایی که جمعیت برخی مراکز استان ها کمتر از یک میلیون نفر می باشد،  بنابراین طرح مسئله مترو برای این شهر مغایر با قانون مذکور است.

نوذرپور همچنین با بیان اینکه طبق ماده (2) قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه، مرجع تصویب مطالعات یادشده، شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور می باشد، گفت: بنابراین قبل از انجام مطالعات امکان سنجی سامانه حمل و نقل ریلی می بایست ابتدا مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهرها که در آن سامانه ریلی توصیه شده است، به تایید شورای مذکور برسد.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مطالعات - سامانه - شهرداری - ترافیک - قانون - جمعیت - میلیون - امکان - شهرها - شورای - مذکور - شهرهای - شرایط - قانونی - دهیاری - نوذرپور - معاون - حمایت - ایجاد -

نظر شما در مورد : معاون امور شهرداری ها: شهرها باید دارای شرایط قانونی ایجاد مترو باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها