مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5456 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 08:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداریها: مراکز معاینه فنی بزودی به دوربین های پلاک خوان مجهز می شوند

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از انجام پیگیری ها برای تجهیز مراکز معاینه فنی خودروهای سبک به دوربین های پلاک خوان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی نوذرپور با بیان خبر فوق افزود: با اتصال مراکز معاینه فنی خودرو در شهرها به سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) و اتصال بانک اطلاعاتی پلیس به سیمفا، اقدام مهم بعدی در این زمینه که در حال پیگیری است، تجهیز این مراکز به دوربین های پلاک خوان است.

وی افزود: تمامی مراکز معاینه فنی خودرو در شهرها تا خاتمه شهریور ماه باید به دوربین های پلاک خوان مجهز شوند.

نوذرپور در ادامه گفت: در صورتی که پلاک خودروها توسط دوربین‌های پلاک‌خوان ثبت شود در لحظه، اطلاعات به بانک اطلاعاتی پلیس مخابره می‌شود و فارغ از اینکه خودرو در چه نقطه‌ای قرار گرفته بر اساس پلاک امکان تشخیص مجاز بودن تردد خودرو فراهم می‌شود.

وی افزود: با اتصال سامانه سیمفا به سامانه پلیس راهور ناجا، امکان اعمال قانون برای خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی از طریق دوربین های پلاک خوان در سطح شهرها و جاده ها فراهم شده است.

نوذرپور تصریح کرد: اجرای این سامانه از مهمترین اقدامات عملی می باشد که در طول سالهای گذشته برای مقابله با آلودگی هوا و همچنین ارتقای سطح ایمنی انجام شده است.

وی موفقیت در اجرای طرح‌های ترافیکی همانند طرح LEZ را وابسته به اجرای سیستم یکپارچه معاینه فنی دانست و افزود: در صورتی که سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران به بهره‌وری کامل برسد امکان تحقق چنین طرح‌هایی به وجود می‌آید.

نوذرپور با اشاره به اینکه هم اکنون مراکز معاینه فنی خوروهای سبک در شهرها به سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) متصل هستند و تمامی شهرهای کشور گواهی یکسان معاینه فنی خودرو را صادر و به مراجعه کنندگان عرضه می نمایند، اعلام کرد: صدور هرگونه گواهی معاینه فنی خودروی سبک خارج از سامانه سیمفا غیر قانونی است.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: سیاست های بازدارنده دولت در حوزه کاهش آلودگی هوا امسال بطور جدی اعمال می شود و در روزهای اخیر شاهد مطرح شدن اجرای طرح LEZ در پایتخت در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بودیم که در سایر کلانشهرها هم اجرایی خواهد شد.

نوذرپور افزود: برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها که در جلسه 19 خرداد ماه هیات وزیران به تصویب رسید و تیرماه از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد، حاوی موضوعات بسیار مهمی بویژه در حوزه حمل و نقل عمومی شهری می باشد و تکالیف دستگاه های اجرایی هم در موضوعات مختلف بطور شفاف مشخص شده است.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معاینه - سامانه - مراکز - خودرو - نوذرپور - سیمفا - دوربین - افزود - اجرای - شهرها - معاون - یکپارچه - شهرداری - گواهی - آلودگی - اتصال - امکان - همچنین - عمومی - خودروهای - شهرهای - کلانشهرها - موضوعات - اجرایی - تجهیز - اعمال - تمامی - اطلاعاتی - صورتی - اینکه - فراهم - پیگیری - دهیاری -

نظر شما در مورد : معاون امور شهرداریها: مراکز معاینه فنی بزودی به دوربین های پلاک خوان مجهز می شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها