مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5476 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 13:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای شهر تهران:

مبلمان چند منظوره شهری ایجاد رانت می کند

مازندشورا: عضو شورای شهر تهران گفت: مبلمان چند منظوره شهری ایجاد رانت می کند.

مازندشورا:

بلدیه|مجتبی شاکری در جریان دویست و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه الزام شهرداری تهران به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران، با اشاره به اینکه پیگیری موضوع زلزله احتمالی تهران در یک دوره رونق داشت، گفت: بافت های فرسوده پراکنده در چندین منطقه ظرفیت تبدیل شدن به فاجعه انسانی در صورت وقوع زلزله در تهران را دارد، شاید فاجعه ای سنگین تر از هیروشیما و ناکازاکی پیش روی ماست. البته ان شا الله چنین حادثه ای رخ ندهد. وی با بیان اینکه لایحه مذکور یک حلقه کوچک از مجموعه اقداماتی است که می باید در قالب طرحی پاسخگوی وضعیت بحران باشد، افزود: به طور کلی انجام مطالعه در این رابطه کار مثبتی است و به نظر می رسد در عنوان طرح باید به جای عبارت طراحی و اجرا که برای پیمانکاران مبلمان شهری رانت ایجاد می کند، عبارت انجام مطالعه استفاده شود.
 شاکری با تاکید بر اینکه مطالعه درباره ابعاد مختلف این طرح با یک نگاه فراخ منظر که همه جوانب بحران را در نظر بگیرد، امری ضروری است، گفت: ما در اجرای بندهای برنامه ۵ ساله دوم که بخشی از آن مبلمان شهری است تجربه موفق دیگر کشورها را به عنوان مطالعات پیوست پیش رو نداریم. هرگونه ورود در اجرا، متوقف به تاییدات مطالعات پیوست و مدل موفق مهارکننده بحران است که به تصویب شورای شهر برسد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - بحران - مبلمان - شورای - مطالعه - اینکه - عبارت - پیوست - مطالعات - فاجعه - عنوان - اجرای - ایجاد - منظوره - جریان - لایحه - طراحی - زلزله -

نظر شما در مورد : مبلمان چند منظوره شهری ایجاد رانت می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها