مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5482 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 14:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح آشنايي دانش آموزان و كودكان با مترو آغاز شد

حركت قطار دانايي در شهر زير زميني

مازندشورا: به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو تهران طرح قطار دانایی به منظور آشنايي دانش آموزان و كودكان با مترو آغاز شد.

مازندشورا:

بلدیه|محمد بني حسن سرپرست معاونت فرهنگي اجتماعي شركت بهره برداري مترو تهران گفت: اين طرح با هدف آشنايي هر چه بيشتر دانش آموزان و كودكان جهت استفاده از حمل و نقل عمومي به ويژه مترو و فرهنگ استفاده صحيح ازاين وسيله اجرا شده است.بنی حسن عنوان کرد: در این طرح که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداري مترو تهران و مشارکت سازمان بسیج شهرداری تهران است، قریب به 3 هزار هزار دانش آموز دختر و پسر در سه مقطع ابتدایی، متوسطه ۱ و ۲  حضور خواهند داشت.
وي با اشاره به اينكه دانش آموزان با حضور در ايستگاه ورزشگاه آزادي در ابتدا با عبور از گيت و رسيدن به سالن تقسيم ايستگاه با نحوه تهيه بليت و انواع آن آشنا مي شوند افزود: در همين فضا موزه سيار علم وفناوري نيز براي آشنایی و استفاده از ابزارهای علمی و انجام آزمایشات برپا است.
بني حسن با بيان اينكه طرح قطار دانايي با ارائه برنامه هاي آموزش شهروندي از قبیل خط زرد لب سكو، آسيب هاي پله برقي، اوور حال قطار، رعايت نظافت شخصي و نظافت ايستگاه، احترام به سالمندان و فرهنگ درست متروسواري را به دانش آموزان آموزش مي دهد گفت: در این طرح با برقراری غرفه ایستگاه نشاط و سرگرمی که شامل مسابقه و بازی های دسته جمعی مثل فوتبال دستی، دارات و طناب کشی است، جنبه سرگرمی و تفریحی آن هم برای دانش آموزان عزیز لحاظ شده است.
وي تصريح كرد: در پایان این طرح دانش آموزان بعد از ايستگاه ورزشگاه آزادي با حركت به سمت ايستگاه صادقيه براي بازديد از مترو واش و محل تعمير و نگهداري قطار ها به پايانه صادقيه مي روند.
بنی حسن در ادامه با بيان اينكه طرح قطار دانایی از 25 مرداد آغاز شده و تا 10 شهريورماه در ایستگاه های ورزشگاه آزادی و پایانه صادقیه به آموزش های عنوان شده می پردازد افزود: پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان يكي از دغدغه هاي مهم خانواده هاست و مترو با اجراي اين طرح سعي كرده تا در این راستا قدمی شایسته برای نسل فردای این شهر بردارد.
 سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري مترو تهران ابراز اميدواري كرد كه آموزش هاي شهروند در قالب اجراي طرح قطار دانايي بتواند معضلاتی که هم اکنون در مترو تهران با آن روبرو هستيم را در آینده مرتفع كند.
 وي در پایان خاطرنشان كرد: مجموعه مترو این آمادگی را دارد كه در صورت تمايل آموزش و پرورش طرح قطار دانایی را براي آنها هم اجرایی کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزان - ايستگاه - تهران - آموزش - استفاده - ورزشگاه - برداري - اينكه - معاونت - دانايي - ایستگاه - سرگرمی - پایان - اجراي - دانایی - صادقيه - نظافت - افزود - فرهنگ - فرهنگي - عنوان - آشنايي - اجتماعي - آزادي - كودكان -

نظر شما در مورد : حركت قطار دانايي در شهر زير زميني

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها