مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5484 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 15:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رحیمی عنوان کرد

ممنوعیت عرضه سبزی با ریشه در میادین

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از ممنوعیت عرضه سبزی با ریشه در میادین میوه و تره بار سازمان خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|عبدالحسین رحیمی با اعلام این یکی از اقدامات مهم صورت گرفته در سازمان، عرضه سبزی بدون ریشه است، اظهار کرد: شاید این موضوع بسیار ابتدایی به نظر برسد اما از منظر اقتصادی میلیاردها تومان در سال صرف هزینه گل و لای سبزی های مصرفی مردم تهران می شد.
وی با اشاره به این که این خاک همراه با ریشه سبزی ها یکی از ارزشمندترین خاک های مزارع محصوب می شود، ادامه داد: در مجموع روزانه 1000تن سبزی در تهران توزیع می شود که 50 درصد آن دور ریز است و درواقع روزانه 500 تن ضایعات سبزی از منازل جمع آوری می شود که این خود متحمل هزینه های زیادی است.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار با اعلام این که حدود 150 تن از هزار تن سبزی توسط سازمان میادین به صورت روزانه توزیع می شود، افزود: حدود 30 درصد وزن سبزی ها، قسمت های دور ریز از جمله ریشه و گل و لای محسوب می شود.
وی با بیان این که در حال حاضر یکی از اقدامات مهمی که سازمان میادین انجام داده ممنوعیت عرضه سبزی با ریشه در میادین است، گفت: بیشتر پاتوژن ها در پیوستگی خاک است که از این طریق مانع ورود پاتوژن ها به خانه ها شدیم و این طرح هم چنین باعث صرفه جویی در بسیاری از هزینه های هنگفت روزانه شد.
این مسئول هم چنین در ادامه با اعلام این که سازمان میادین یک سازمان کاملا علمی است، گفت: اقدامات صورت گرفته در این سازمان در نوع خود بی نظیر است و این در حالی است که برخی از اقدامات برای اولین بار در کشور در حال انجام شدن است.
وی با بیان این که به دنبال ملی کردن روز بدون نایلکس هستیم، ادامه داد: درسایرحوزه های محیط زیست نیز اقداماتی در این سازمان صورت گرفته است.
رحیمی با بیان این که سازمان میادین مطابق بهترین تکنولوژی های روز دنیا نه تنها در زمینه عرضه محصولات بلکه در زمینه کنترل در حال حرکت است، خاطر نشان کرد: محصولات به طور منظم از نظر کیفی رصد می شود و علاوه بر این سلامت درونی محصولات را نیز مورد توجه قرار داده ایم چرا که یک محصول باید فاقد الاینده ها باشد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میادین - اقدامات - روزانه - ادامه - رحیمی - محصولات - هزینه - اعلام - گرفته - ممنوعیت - زمینه - توزیع - تهران - پاتوژن -

نظر شما در مورد : ممنوعیت عرضه سبزی با ریشه در میادین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها