مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5485 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 مرداد 1395 -ساعت : 15:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اعلام کرد:

بدهی۲۰هزار میلیاردی وپروژه‌های ناتمام،مانع تحقق برنامه۵ساله تهران

مازندشورا: رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران گفت: با توجه به حجم بالای بدهی های شهرداری تهران و اعتبارات لازم برای پروژه های نیمه تمام، برنامه ۵ ساله دوم نیاز به بازنگری جدی دارد.

مازندشورا:

بلدیه|محمد سالاری در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش نظارتی پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای سال ۹۴ شهرداری تهران که توسط کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد، افزود: این گزارش باید در کنار گزارش شهرداری تهران در خصوص دیون و بدهی های شهرداری قرار گیرد.وی ادامه داد: بر اساس این گزارش بیش از ۵۰ درصد مشکل پروژه های نیمه تمام شهرداری تهران به تامین نشدن مسائل مالی بر می گردد و برای انجام این پروژه ها با احتساب نرخ روز، حدود ۴۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. همچنین برپایه گزارش شهردار تهران که دو هفته گذشته در صحن شورا ارائه شد، دیون شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان است که البته هنوز مستندات و پیوست های آن گزارش به اعضا ارائه نشده است و آن گزارش قطعا نیاز به راستی آزمایی جدی دارد و ما حتما آنرا پیگیری خواهیم کرد.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با این حال مجموعه بدهی ها به انضمام اعتبارات لازم برای اتمام پروژه های نیمه تمام بیش از ۶۰ میلیون تومان اعلام شده است. لذا معتقدیم روزی که برای تدوین برنامه ۵ ساله دوم تصمیم گرفتیم با چنین موضوعاتی مواجه نبودیم بنابراین اکنون ضرورت دارد جلسات فشرده ای برای بازبینی و بازنگری و اصلاح برنامه ۵ ساله داشته باشیم. چراکه ما در آن زمان با یک روند انبساطی، بودجه شهرداری تهران را سال به سال اضافه کردیم و براساس آن بودجه ها، ماموریت تعیین کردیم و در مقابل آن از شهرداری مطالبه هم داریم.
سالاری تاکید کرد: اکنون با توجه به حجم بالای بدهی ها و اعتبار لازم برای پروژه های نیمه تمام، باید یک تجدید نظر جدی در برنامه ۵ ساله انجام دهیم و در کنار آن موضوعات دیگری مانند رکود ساخت و ساز که قسمت عمده درآمد شهرداری از محل عوارض ساخت و ساز است در نظر گرفته شود.
وی گفت: به طور قطع در تحقق برنامه هایی که ما تصویب کردیم دچار مشکل خواهیم شد، البته اصلاح رویکرد کمیسیون ماده ۵ و اجتناب از رویکرد صرف درآمدزایی که با نظارت شورا و کمیسیون شهرسازی و معماری صورت پذیرفت هم موجب شد بخشی از درآمدی که مورد پیش بینی شهرداری ها حذف شود. بنابراین مجموعه موارد مذکور نشان می دهد دیگر امکان تحقق برنامه ۵ ساله دوم وجود ندارد در بسیاری از حوزه ها ما به عنوان پارلمان محلی می بایست این برنامه را اصلاح کنیم و درخواست دارم در دستور کار شورا قرار گیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - برنامه - گزارش - پروژه - کمیسیون - ارائه - شهرسازی - کردیم - تومان - بودجه - شورای - اکنون - بنابراین - اصلاح - ساخت و ساز - مجموعه - رویکرد - ادامه - سالاری - اعلام - میلیارد - اعتبار - خواهیم - معماری -

نظر شما در مورد : بدهی۲۰هزار میلیاردی وپروژه‌های ناتمام،مانع تحقق برنامه۵ساله تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها