مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5504 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 مرداد 1395 -ساعت : 09:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور مسجد جامعی صورت گرفت

افتتاح خانه موزه آیت الله ابوترابی در قزوین

مازندشورا: عضو شورای شهر تهران گفت: شخصیت مرحوم ابوترابی محصول شرایط خاصی بود که اتفاقات و میراث فرهنگی و معنوی در آن دخالت مؤثر داشت و او را به این مقام و جایگاه نائل کرد.

مازندشورا:

بلدیه| احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در مراسم افتتاح خانه موزه آیت الله ابوترابی گفت: از مردم قزوین سپاسگزارم که این خاطره خوب ملی را در شهرشان احیا و خانه بندگان خوب خدا را در شهر خدا افتتاح کردند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به وجوه مختلف شخصیتی مرحوم سید علی اکبر ابوترابی اظهار کرد: شخصیت مرحوم ابوترابی محصول شرایط خاصی بود که اتفاقات و میراث فرهنگی و معنوی در آن دخالت مؤثر داشت و او را به این مقام و جایگاه نائل کرد.

وی با شاره به اینکه این شخصیت اخلاقی یک مهد تربیت و سلوک اخلاقی را در پیشینه تاریخی خود دارد، ادامه داد: بخشی از این سیر تربیتی به عقبه تاریخی شهر قزوین باز می‌گردد، قزوین شهری بوده که زمینه تربیت اینگونه افراد را فراهم کرده است.

مسجدجامعی با اشاره به شخصیت‌های بزرگ علمی و اخلاقی استان قزوین همچون میرزا ابوتراب ابوترابی، آیت‌الله سید عباس ابوترابی و دیگر بزرگان ادامه داد: بنده بارها به دوستان پیشنهاد داده‌ام که برای بزرگداشت مقام و جایگاه این علما مراسم بزرگداشت برگزار شود.

مسجد جامعی با اشاره به مجاهدت‌های خانواده ابوترابی در طول انقلاب اظهار کرد: ما در تهران می‌خواستیم خیابانی را به نام این روحانی مجاهد نامگذاری کنیم، اما خانواده ایشان اجازه این کار را ندادند.

مسجد جامعی در پایان افزود: این خانواده در هیچ شرایطی از مسیر اخلاقی خویش خارج نشدند و هرگز تقاضا و طلب دنیوی از مردم و انقلاب نداشتند و من در حافظه خود موارد بسیار نادری سراغ دارم که مانند خانواده مرحوم ابوترابی حتی اجازه نامگذاری یک خیابان را هم ندهند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ابوترابی - قزوین - اخلاقی - خانواده - جامعی - مرحوم - اشاره - افتتاح - تهران - بزرگداشت - نامگذاری - اجازه - ادامه - انقلاب - شخصیت - مراسم - شورای - اظهار - جایگاه - تربیت - تاریخی -

نظر شما در مورد : افتتاح خانه موزه آیت الله ابوترابی در قزوین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها