بررسی صحت مدارک داوطلبین ورود به شوراها هنگام ثبت‌نام

تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 مرداد 1395 - ساعت : 09:31

کد مطلب: 5507 چاپ به اشتراگ گذاشتن

باقر بهاری در گفت‌وگوی اختصاصی:

بررسی صحت مدارک داوطلبین ورود به شوراها هنگام ثبت‌نام

اختصاصی مازندشورا: در راستای اجرایی کردن اصل اقتصاد مقاومتی، یک آبندان حدود 70 هکتاری که از سال‌های گذشته در محل وجود داشت را احیا کردیم و برای پرورش ماهی گرمابی اختصاص دادیم که 10 نفر به صورت مستقیم و حدود 100 نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار شدند

مازندشورا: باقر بهاری عضو شورای برنجده شهرستان محمودآباد است. وی همچنین رئیس شورای بخش مرکزی محمودآباد و نماینده شورای شهرستان محمودآباد در شورای اسلامی استان مازندران است. بهاری در حال حاضر نایب رئیس کمیسیون حقوقی و بودجه شورای اسلامی استان است.

بررسی مدارک هنگام ثبت‌نام

باقر بهاری عضو شورای اسلامی استان مازندران در گفت‌وگو با موثق گفت: یکی از موضوعات مهمی که در کمیسیون حقوقی و بودجه مطرح شده است در خصوص صحت مدارک داوطلبین ورود به شورای اسلامی است که بعضی از مدارک مانند مقیم بودن و یا کارت پایان خدمت قبل از ثبت نام مورد بررسی واقع شود که بعد از انتخابات به مشکل برنخورند.

دود مالیات بر ارزش افزوده به چشم مردم

عضو شورای اسلامی شهرستان محمودآباد پیرامون مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری‌ها، گفت: مالیات بر ارزش افزوده سالیانه حدود 2 درصد در نظر گرفته شده که قرار است تا ده سال بالا برود و عملا ارزش افزوده تشکیلات تا ده سال دیگر می‌شود 20 درصد که دودش به چشم مردم می‌رود و به قشر آسیب پذیر جامعه فشار می‌آید. در شورای استان این را ایراد گرفتیم که ان‌شاالله برای شورای عالی بفرستیم و از آنجا برای مجلس فرستاده شود.

اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در روستا

بهاری در ادامه با اشاره به عنوان سال 1395 که از طرف رهبر فرزانه انقلاب به نام (اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل) نامگذاری شده است، گفت: در راستای اجرایی کردن اصل اقتصاد مقاومتی، یک آبندان حدود 70 هکتاری که از سال‌های گذشته در محل وجود داشت را احیا کردیم و آن را در قالب سهام برای پرورش ماهی گرمابی اختصاص دادیم که حدود 10 نفر به صورت مستقیم و حدود 100 نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار شدند. الحمدالله امسال فصل برداشت است و با سهام‌بندی که انجام شد کلیه روستاییان را در این امر دخیل کردیم و خدا را شکر راضی هستند و تا یکی دو هفته دیگر برداشت شروع می‌شود. وی با اشاره به عایدات این آبندان که به مردم روستا خواهد رسید، افزود: یک پنجم این سهم در اختیار دهیاری و شوراها قرار خواهد گرفت که آن هم برای خرج امورات محل هزینه می‌شود و در نتیجه نفعش به همه مردم می‌رسد.

بازدید از روستاها و حل مشکلات اساسی

باقر بهاری با اشاره به شورای بخش، گفت: در شورای بخش، سرکشی به روستاها به همراه نماینده محترم مجلس و هماهنگی‌هایی که با فرماندار و بخشدار و روسای ادارت در دستور کار قرار گرفته است. منطقه را به چند قسمت تقسیم کردیم و هر دو هفته یکبار در بخش مرکزی یک جلسه محوری میگذاریم و با شوراها و دهیارها از نزدیک و ملموس ارتباط داریم و مشکلات کلی را به تفکیک مطرح می‌کنیم و در محورهای مختلف راه حل‌های ممکن را بررسی می‌کنیم. بهاری در انتها افزود: در این نشست‌ها با تعیین برخی از مسائل کلیدی مانند نرخ های کمباین، نرخ نشاگر و دروگر و ... و همچنین در بحث پیگیری از ادارات در بحث‌های طرح هادی و  طرح های زیربنایی مانند برق، گاز و بقیه تشکیلات کار می‌کنیم.

این مطلب در شماره چهارم هفته نامه موثق (17 مرداد 95) منتشر شده است


منبع : موثق

برچسب ها : #موثق شماره 4 #باقر بهاری #شورای اسلامی استان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بررسی صحت مدارک داوطلبین ورود به شوراها هنگام ثبت‌نام

*

*


X https://sport45.site/