مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5514 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 مرداد 1395 -ساعت : 11:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی بلدیه از بسته پیشنهادی جدید؛

حمل و نقل عمومی به جای بازگشایی 17شهریور

مازندشورا: راه اندازی حمل و نقل عمومی در مسیر و سه فاکتور خرید محدود یا اجاره توسط شهرداری و نیز تغییر کاربری و شغل توسط خود کسبه در صورت تمایل در دستور کار است و شهرداری متضمن خواهد شد با اقدامات حمایتی، زمینه محوریت فعالیت فرهنگی را به 17 شهریور منتقل کند.

مازندشورا:

حمل و نقل عمومی به جای بازگشایی 17شهریور بلدیه | به نظر نمی رسد رفت و آمد های این چند سال شورایاری ها، اهالی محل و کسبه خیابان 17 شهریور به شورای شهر و اعتراضشان به وضعیت این خیابان پیاده راه شده با جایی رسیده باشد و آنها مجبورند به هر شیوه ای که می شود زندگی و کسب و کار خود را با شرایط فعلی وفق دهند.

این طور که پرویز سروری به بلدیه می گوید شورا و شهرداری در نهایت به یک بسته پیشنهادی رسیده اند که در آن استفاده از حمل و نقل عمومی به جای بازگشایی این پیاده راه مورد اشاره قرار گرفته و سه روش هم برای نحوه همکاری با کسبه پیش بینی شده است تا کاربری این پیاده راه همچنان فرهنگی تعریف شود.

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در خصوص سرنوشت طرح پیاده راه 17 شهریور گفت: راه اندازی حمل و نقل عمومی  در مسیر و سه فاکتور خرید محدود  یا  اجاره توسط شهرداری و نیز تغییر کاربری و شغل توسط خود کسبه در صورت تمایل در دستور کار است و شهرداری متضمن خواهد شد با اقدامات حمایتی، زمینه محوریت فعالیت فرهنگی را به 17 شهریور منتقل کند.


وی در خصوص ماموریت کمیسیون نظارت و حقوقی شورا برای بررسی مشکلات پیاده راه 17شهریور اظهار داشت: کار سخت و فشرده ای را در این خصوص انجام دادیم در ابتدا تحقیق میدانی و نظر سنجی از ساکنین و کسبه به عمل آمده سپس جلساتی را با شهرداری ، راهور و ناجا و اعضای شورای شهر که در این رابطه صاحب نظر بودند و پیشنهاد داشتند  برگزار کردیم .

سروری در ادامه خاطر نشان کرد: در جمع بندی به عمل آمده در رابطه با نحوه بازگشایی مسیر راه حل هایی پیشنهاد شده که نیاز به رایزنی های نهایی دارد اما در ارتباط با  راه اندازی سامانه حمل و نقل عمومی در مسیر به اجماع رسیدیم. که فکر می کنیم طی هفته های آینده این مهم اتفاق بیافتد. 


رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا با اشاره به اینکه کسبه در این محل رضایتمندی از طرح نداشتند و صدماتمالی زیادی را متحمل شدند اظهار داشت: در جمع بندی به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که در مورد مشکلات کسبه هم اقداماتی متناسب با کاربری فرهنگی و مذهبی منطقه صورت خواهد گرفت.


سروری اشاره کرد:  سه فاکتور خرید محدود ، اجاره توسط شهرداری و تغییر کاربری و شغل توسط خود کسبه در صورت تمایل در دستور کار است و شهرداری متضمن خواهد شد با اقدامات حمایتی، زمینه محوریت معاملات فرهنگی را به 17 شهریور منتقل کند.


وی  افزود: یکی از فاکتور ها این است که خرید هایی که توسط شهرداری در زمینه فرهنگی صورت میگیرد در این محدوده باشد تا رونق برگردد. 

سروری در خصوص بازگشایی  مسیر به صورت عمومی اظهار داشت: در جلساتی که با راهور و ناجا داشتیم  این عزیزان تاکید دارند که با توجه به ترکیب میدان امام حسین(ع) و وجود ترافیک در این مسیر بازگشایی این مسیر مشکلات این محور را افزایش خواهد داد. و موقعیت میدان به گونه ای نیست که بتواند تسهیلات برای روان شدن ترافیک ایجاد کند و به شکل جدی این بازگشایی به صورت عمومی از این منظر امکان پذیر نیست. 

به همین منظور حمل و نقل عمومی انجام شود تا مسافرین جابجا شوند و هم با اقدامات حمایتی زمینه رونق را در منطقه فراهم کنیم. 

به گزارش بلدیه رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در ادامه اظهار داشت: امنیت یکی دیگر از دغدغه های مطرح شده توسط ساکنین و کسبه در این مسیر بود که با هماهنگی قرار شد کلانتری ویژه برای این محور تعبیه شود که برای تسریع در این کار در حال حاضر کانکس نیروی انتظامی در محل مستقر شده است تا مقر اصلی کلانتری با همکاری شهرداری جانمایی و تجهیز شود. 


سروری افزود: اگر این اقدامات به صورت جامع صورت پذیرد رضایتمندی سکنه ارتقاء پیدا خواهد کرد و در مورد کسبه هم اگر این فاکتور های ذیل شده اجرایی شود زمینه رضایتمندی کسبه هم فراهم خواهد شد.  این موضوع با شکل جدی تری در حال پیگیری است دائم با اهالی و کسبه و مسئولان ذیربط در حال رایزنی هستیم که طرح پیشنهادی جدید با حداقل کاستی ها در این مسیر اجرایی شود. 


وی در  ادامه اظهار داشت: طرح آماده ارائه است  ما به دنبال اقناع منطقی در این رابطه صورت گیرد. توافقات با ناجا، راهور و شهرداری  صورت گرفته فقط زمانی را گذاشتیم برای بازخوانی که اگر مشکلات و کاستی ها  وجود دارد  بررسی و رفع شود سپس اقدام برای ارائه به شورا و در نهایت اجرا داشته باشیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - عمومی - بازگشایی - اظهار - زمینه - پیاده - حقوقی - کمیسیون - نظارت - اقدامات - مشکلات - کاربری - بلدیه - فاکتور - فرهنگی - شهریور - رضایتمندی - حمایتی - سروری - رابطه - راهور - پیشنهادی - اشاره - اجرایی - کاستی - ادامه - پیشنهاد - ارائه - رسیدیم - ترافیک - جلساتی -  سروری - فراهم - منطقه - میدان - کلانتری - رایزنی - تمایل - رسیده - نهایت - گرفته - شورای - خیابان - 17شهریور - اهالی - همکاری - اندازی - محوریت - منتقل - متضمن - دستور - محدود - تغییر - ساکنین -

نظر شما در مورد : حمل و نقل عمومی به جای بازگشایی 17شهریور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها