مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5556 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 مرداد 1395 -ساعت : 20:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

بنی‌احمد، کارشناس و فعال اجتماعی؛

طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

اختصاصی مازندشورا: وی، شاخص اقتصاد را اولین و مهمترین شاخص این برنامه عنوان کرد و گفت: شاخص‌های "تحصیلات، انرژی، محیط زیست، درآمد پایدار، سلامت، امنیت، آب و فاضلاب، و..."از دیگر مولفه‌های طرح توسعه پایدار هستند و در چنین فضایی و در شهر استاندارد، زندگی افراد سالم و استاندارد خواهد بود، مبلمان استاندارد شهری، موجب آسیب افراد نمی‌شود و چهره مردم شاداب است

اختصاصی مازندشورا: سیدغلامرضا بنی‌احمد با اشتهار(علمدار ساروی)، در نشست با جمعی از اصحاب رسانه با موضوع «تاثیر شهرِ استاندارد در اقتصاد، گردشگری، کشاورزی و صنعت»،  فعال‌سازی مجدد شوراها در دولت اصلاحات را به فال نیک گرفت و آن را دروازه ورود بسیاری افراد و اقشار مختلف جامعه به بدنه سیاست و فعالیت‌های اجتماعی دانست که تفکران و خدمات آن‌ها نیز برای کشور مفید بوده است.

شناسایی و احیای  ظرفیت‌های مغفول شهر

وی، معتقد است مدیریت شهری در ساری تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است اما احتیاج به تقویت بیشتری دارد تا به برخی ظرفیت‌های مغفول مانده‌ی شهر بهتر رسیدگی شود.       

این کارشناس و فعال اجتماعی، که 15 سال سابقه کار و فعالیت در استان‌های مختلف (مازندران، هرمزگان، تهران و البرز) دارد، مهمترین ضعف شهری در استان مازندران را عدم موفقیت در بحث مدیریت بحران و استفاده نکردن بهینه از بخش‌های قانونی موجود دانست و گفت: با رشد و توسعه شهری و بالا رفتن دانش شهروندی، انتظارات شهروندان نیز بالاتر رفته و افکار عمومی خواستار پاسخگویی بجا و به موقع مسئولان و مدیران شهری هستند و این واقعا پسندیده نیست که مسائل و اختلافات احتمالی رسانه‌ای شود.

برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

بنی‌احمد، با اعلام اینکه اگر در عرضه انتخابات شورا ورود پیدا کنم قطعا هدفم اقتصادی نیست، افزود: وضعیت شغلی بنده بگونه‌ای بوده که خواسته‌های زندگی‌ام محقق شده بلکه بر اساس تجارب حاصله، بهبود مبلمان شهری، رعایت الزامات استاندارد و تقویت مسائل فرهنگی احساس تکلیف می‌کنم که به شهروندانم خدمت کنم. برای همین با برنامه آمدم و برنامه‌های من بر اساس استانداردهای جهانی با محور «توسعه پایدار جوامع» با 16 شاخص است که توسط تیم متخصص کشوری که خودم یکی از آن‌ها هستم، بومی‌سازی شده و با مطالعات و پژوهش‌های تیم کارشناسی ما، به نیازها و ظرفیت‌های شهر مطابقت داده شد.

وی، شاخص اقتصاد را اولین و مهمترین شاخص این برنامه عنوان کرد و گفت: شاخص‌های "تحصیلات، انرژی، محیط زیست، درآمد پایدار، سلامت، امنیت، آب و فاضلاب، و..." از دیگر مولفه‌های طرح توسعه پایدار هستند و در چنین فضایی و در شهر استاندارد، زندگی افراد سالم و استاندارد خواهد بود، مبلمان استاندارد شهری، موجب آسیب افراد نمی‌شود و چهره مردم شاداب است.

تعطیلی 5شنبه‌ها را حق مسلم مازندران می‌دانم

این کارشناس و فعال اجتماعی، با ناکارآمد خواندن صنعت گردشگری در مرکز استان، اعلام کرد: گردشگری در اقتصاد و درآمد مردم شهرستان تاثیر چندانی ندارد و با طرح‌های ترافیکی نامناسبی که ارائه شده، مانع ورود گردشگران به داخل شهر و رونق درآمد مردم شده است و بسیاری از مغازه‌داران و بازاریان سطح شهر (مدرس، 18 دی، انقلاب و ...)  نزد من از این موضوع گلایه کردند که وضعیت اقتصادی ما رو به تضعیف است.

طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد

بنی‌احمد، با تاکید بر اینکه نیاز است گردشگر برای ورود به ساری هزینه پرداخت کند، ادامه داد: نباید طرح‌های ترافیکی ما به گونه‌ای باشد که گردشگران را فراری دهیم. بلکه بر اساس ساز و کار و موقعیت شهری (مثل طرح زوج و فرد و ...) تدابیر لازم اندیشیده شود. براین اساس و با توجه به گردشگرپذیر بودن مازندران و بر اساس (ماده 87) قانون مربوطه، تعطیلی ادارات در 5شنبه‌ها را حق مسلم مازندران می‌دانم و در صورت موفقیتم آن را به جد پیگیری می‌کنم.

لازم بذکر است ایشان، در پایان این نشست به مناسبت هفته خبرنگار، با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران حاضر تقدیر بعمل آورد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیذ غلامرضا بنی احمد - شورای شهر ساری - انتخابات شوراها -

نظر شما در مورد : طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*