طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 مرداد 1395 - ساعت : 20:29

کد مطلب: 5556 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بنی‌احمد، کارشناس و فعال اجتماعی؛

طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

اختصاصی مازندشورا: وی، شاخص اقتصاد را اولین و مهمترین شاخص این برنامه عنوان کرد و گفت: شاخص‌های "تحصیلات، انرژی، محیط زیست، درآمد پایدار، سلامت، امنیت، آب و فاضلاب، و..."از دیگر مولفه‌های طرح توسعه پایدار هستند و در چنین فضایی و در شهر استاندارد، زندگی افراد سالم و استاندارد خواهد بود، مبلمان استاندارد شهری، موجب آسیب افراد نمی‌شود و چهره مردم شاداب است

اختصاصی مازندشورا: سیدغلامرضا بنی‌احمد با اشتهار(علمدار ساروی)، در نشست با جمعی از اصحاب رسانه با موضوع «تاثیر شهرِ استاندارد در اقتصاد، گردشگری، کشاورزی و صنعت»،  فعال‌سازی مجدد شوراها در دولت اصلاحات را به فال نیک گرفت و آن را دروازه ورود بسیاری افراد و اقشار مختلف جامعه به بدنه سیاست و فعالیت‌های اجتماعی دانست که تفکران و خدمات آن‌ها نیز برای کشور مفید بوده است.

شناسایی و احیای  ظرفیت‌های مغفول شهر

وی، معتقد است مدیریت شهری در ساری تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است اما احتیاج به تقویت بیشتری دارد تا به برخی ظرفیت‌های مغفول مانده‌ی شهر بهتر رسیدگی شود.       

این کارشناس و فعال اجتماعی، که 15 سال سابقه کار و فعالیت در استان‌های مختلف (مازندران، هرمزگان، تهران و البرز) دارد، مهمترین ضعف شهری در استان مازندران را عدم موفقیت در بحث مدیریت بحران و استفاده نکردن بهینه از بخش‌های قانونی موجود دانست و گفت: با رشد و توسعه شهری و بالا رفتن دانش شهروندی، انتظارات شهروندان نیز بالاتر رفته و افکار عمومی خواستار پاسخگویی بجا و به موقع مسئولان و مدیران شهری هستند و این واقعا پسندیده نیست که مسائل و اختلافات احتمالی رسانه‌ای شود.

برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

بنی‌احمد، با اعلام اینکه اگر در عرضه انتخابات شورا ورود پیدا کنم قطعا هدفم اقتصادی نیست، افزود: وضعیت شغلی بنده بگونه‌ای بوده که خواسته‌های زندگی‌ام محقق شده بلکه بر اساس تجارب حاصله، بهبود مبلمان شهری، رعایت الزامات استاندارد و تقویت مسائل فرهنگی احساس تکلیف می‌کنم که به شهروندانم خدمت کنم. برای همین با برنامه آمدم و برنامه‌های من بر اساس استانداردهای جهانی با محور «توسعه پایدار جوامع» با 16 شاخص است که توسط تیم متخصص کشوری که خودم یکی از آن‌ها هستم، بومی‌سازی شده و با مطالعات و پژوهش‌های تیم کارشناسی ما، به نیازها و ظرفیت‌های شهر مطابقت داده شد.

وی، شاخص اقتصاد را اولین و مهمترین شاخص این برنامه عنوان کرد و گفت: شاخص‌های "تحصیلات، انرژی، محیط زیست، درآمد پایدار، سلامت، امنیت، آب و فاضلاب، و..." از دیگر مولفه‌های طرح توسعه پایدار هستند و در چنین فضایی و در شهر استاندارد، زندگی افراد سالم و استاندارد خواهد بود، مبلمان استاندارد شهری، موجب آسیب افراد نمی‌شود و چهره مردم شاداب است.

تعطیلی 5شنبه‌ها را حق مسلم مازندران می‌دانم

این کارشناس و فعال اجتماعی، با ناکارآمد خواندن صنعت گردشگری در مرکز استان، اعلام کرد: گردشگری در اقتصاد و درآمد مردم شهرستان تاثیر چندانی ندارد و با طرح‌های ترافیکی نامناسبی که ارائه شده، مانع ورود گردشگران به داخل شهر و رونق درآمد مردم شده است و بسیاری از مغازه‌داران و بازاریان سطح شهر (مدرس، 18 دی، انقلاب و ...)  نزد من از این موضوع گلایه کردند که وضعیت اقتصادی ما رو به تضعیف است.

طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد

بنی‌احمد، با تاکید بر اینکه نیاز است گردشگر برای ورود به ساری هزینه پرداخت کند، ادامه داد: نباید طرح‌های ترافیکی ما به گونه‌ای باشد که گردشگران را فراری دهیم. بلکه بر اساس ساز و کار و موقعیت شهری (مثل طرح زوج و فرد و ...) تدابیر لازم اندیشیده شود. براین اساس و با توجه به گردشگرپذیر بودن مازندران و بر اساس (ماده 87) قانون مربوطه، تعطیلی ادارات در 5شنبه‌ها را حق مسلم مازندران می‌دانم و در صورت موفقیتم آن را به جد پیگیری می‌کنم.

لازم بذکر است ایشان، در پایان این نشست به مناسبت هفته خبرنگار، با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران حاضر تقدیر بعمل آورد.


برچسب ها : #سیذ غلامرضا بنی احمد #شورای شهر ساری #انتخابات شوراها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح ترافیکی فعلی گردشگران را فراری می‌دهد/ برنامه‌هایم طبق استانداردهای روز جهانی است

*

*


X https://sport45.site/