مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5591 -تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1395 -ساعت : 12:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی:

اگر شهرداری ها با دست خالی متولی رفع معضلات شوند مشکلات به وجود نمی آید

مازندشورا: عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی دولت یازدهم به تخصیص بودجه به کلانشهر تهران همچون سایر شهرهای کشور گفت: شهردار تهران در طول یک دهه گذشته تلاش کرده با حداقل امکانات و بودجه، حداکثر اقدامات که منجر به توسعه کلانشهر تهران شده را انجام دهد.

مازندشورا:

بلدیه|یوناتن بت کلیا ، با تاکید بر اینکه شهردار تهران امروز با دست خالی و بدون حمایت های مالی از سمت دولت تلاش دارد تا پایتخت را در مسیر توسعه پیش ببرد، گفت: اگر همین فعالیت های عمرانی در حوزه حمل و نقل و ترافیک همچون پل های روگذر و زیرگذر، ایجاد و توسعه سامانه اتوبوس های تندرو و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی انجام نشده بود، بی شک امروز تردد در تهران قفل شده بود.نماینده مردم اقلیت دینی آشوریان و کلدانی در مجلس دهم با یادآوری اینکه تهران نیز همچون سایر کلانشهرها باید در ردیف تخصیص بودجه از سمت دولت قرار بگیرد، یادآوری کرد: امروز تهران به کلانشهری شناخته و مطرح شده در سطح منطقه و دنیا تبدیل شده است. مصداق بارز این شناخته شدن نیز جوایز بین المللی است که به فعالیت های مختلف ساخت و سازی کلانشهر تهران در سطح فراملی اختصاص می یابد.
وی با تاکید بر اینکه مردم نیز امروز تهران را نه تنها به عنوان یک شهر بلکه به عنوان پایتختی بین المللی می شناسند، تصریح کرد: با وجود تمام اقدامات صوت گرفته در پایتخت، اما به نظر می رسد با توجه به حجم جمعیتی تهران، هنوز اقدامات صورت گرفته کفاف نیازها را نمی دهد و افزایش میزان ارائه خدمات در ابعاد مختلف کمی و کیفی از سوی شهرداری نیاز به حمایت های مالی دولت یازدهم و دولت های بعدی دارد.
بت کلیا متذکر شد که نخستین گام دولت در جهت حمایت از شهرداری تهران که الگوی سایر شهرداری های کشور نیز هست، اصلاح برنامه ششم توسعه است و افزود: اگر دولت دست همخوانی و همکاری، مساعدت و کمک به سمت شهرداری تهران دراز نکند، باری از دوش مشکلات شهر تهران برداشته نمی شود. به همین دلیل نیز در نخستین جلسه کمیسیون عمران اعلام کردم که بدنه دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی باید کاملا منطبق با حرکات شهرداری ها و در پایتخت با شهرداری تهران گام بردارد.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد خود شهرداری ها متولی رفع مشکلات شهرها باشند آن هم با دست خالی، بی شک تا سال های آینده باید شاهد تداوم مشکلات کنونی و حتی افزایش مشکلات هم باشیم و تنها این مردم هستند که در سایه این عدم حمایت ها متضرر خواهند شد.  


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - مشکلات - امروز - حمایت - توسعه - اینکه - پایتخت - مختلف - نخستین - عنوان - اقدامات - گرفته - المللی - افزایش - یادآوری - متولی - تاکید - مدیریت - فراکسیون - همچون - فعالیت - شناخته -

نظر شما در مورد : اگر شهرداری ها با دست خالی متولی رفع معضلات شوند مشکلات به وجود نمی آید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها