مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5597 -تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1395 -ساعت : 13:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:

امکان شرکت در فراخوان عمومی طرح دو نیروگاه پسماند سوز

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به مهلت قانونی 24 روزه فراخوان عمومی طرح دو نیروگاه پسماندسوز با ظرفیت 1600 تن گفت: این فراخوان تا پایان هفته جاری ادامه دارد و متقاضیان می توانند جهت شرکت در آن اقدام کنند.

مازندشورا:

بلدیه|حسین جعفری با اشاره به اینکه فراخوان ساخت زباله سوز ، نقطه عطفی در مدیریت پسماند کشور محسوب می شود ، در این باره گفت: بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران ،مدیریت شهری باید میزان تبدیل زباله به انرژی را در برنامه پنجساله دوم افزایش دهد و این در حلی است که بر اساس اسناد بالادستی ، این موضوع از مطالبات دولت نیز هست که در دستورالعمل ها و آئین نامه های الحاقی وزارت کشور قید شده است.
وی اظهار کرد: برای آنکه دفن غیر مستقیم زباله نداشته باشیم باید بتوانیم زباله ها را بعد از جداسازی و تفکیک ، در مقصد آماده سوزاندن و تبدیل به انرژی کنیم و با توجه به اینکه در این مقیاس زباله سوزی در کشور نداریم و فعالیت تنها یک زباله سوز در آرادکوه جریان دارد، ساخت دو زباله سوز که هر کدام 1600 تن ظرفیت دارد ،می تواند ظرفیت کشور را به صورت قابل توجهی ارتقاء دهد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه کار مطالعاتی در خصوص طرح دو نیروگاه پسماند سوز طی یکسال با حضور یک مشاور بین المللی به انجام رسیده است، افزود: به دنبال مطالعات صورت گرفته ،هشت گزارش در خصوص مکان یابی ، مطالعات زیست محیطی ، نوع تکنولوژی و حتی ساخت ابنیه احصاء شده است .
جعفری اعلام کرد: تکنولوژی ، نوع زباله و حجم زباله سوزها در فراخوان مشخص شده است و شرکت های داخلی و خارجی می توانند بر مبنای مشخصات فنی مندرج درروزنامه ها ، سایت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و سایت سازمان مدیریت پسماند و نیز صفحه نخست پورتال شهرداری تهران ، اطلاعات لازم را دریافت کرده و نسبت به خرید اسناد در فاصله زمانی تعیین شده تا پایان هفته جاری اقدام کنند.
وی تاکید کرد: طبق برنامه زمانبندی شده با کمیته فنی و مشاور بین المللی نسبت به بازگشایی پاکت ها اقدام شده و حداکثر ظرف مدت دو ماه با شناسایی واجدین شرایط، دو شرکت انتخاب می شوند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح کرد: با احداث این دو زباله سوز گامی بزرگ در جهت کمک به حفظ محیط زیست تهران بر داشته شده و در راستای اقتصاد شهری و کسب درآمد پایدار برای شهر تهران حرکتی رو به جلو صورت می گیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - تهران - پسماند - مدیریت - شهرداری - مدیرعامل - اینکه - فراخوان - مطالعات - مشاور - المللی - تکنولوژی - اقدام - ظرفیت - تبدیل - نیروگاه - جعفری - انرژی - برنامه - اسناد -

نظر شما در مورد : امکان شرکت در فراخوان عمومی طرح دو نیروگاه پسماند سوز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها