مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 56 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 دی 1394 -ساعت : 14:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تایید سلامت محصولات کشاورزی مازندران

مازند شورا :رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: سلامت محصولات کشاورزی استان به تایید دانشگاه علوم پزشکی رسید.

مازند شورا :به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور حیدرپور ظهر امروز در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای تولید مورد نیاز بازار در برنامه کاری قرار گیرد، اظهار کرد: در تولید کالا باید برنامه مدون داشته باشیم که به عنوان نمونه در تولید مرغ و مرکبات برای سال جاری باید دقت نظر می‌شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه بازار مرغ و مرکبات در پایان سال نیاز به مدیریت مناسب دارد، خاطرنشان کرد: برای کاهش این نگرانی نیاز است که بازرگانان و تجار ورود مناسبی در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به فرصتی که در کشور روسیه برای کشور ما فراهم شد، افزود: در صورتی که تدبیر مناسب در استان لحاظ شود امکان صادرات محصولات مازاد استان به روسیه نیز فراهم می‌شود.

حیدرپور تاکید کرد: برای حضور در بازارهای جهانی باید منافع کشور مد نظر قرار گیرد و اجازه ندهیم کالای غیر ایرانی به نام کالای ایرانی به بازارهای هدف صادر شود.

وی با اعلام اینکه برای حضور در بازار جهانی نیاز است که استاندارهای کشور درخواست کننده را رعایت کنیم، یادآور شد: همه باید در خارج کشور نسبت به حفظ نام ایران تلاش کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ظرفیت بسیار مناسب تولید در کشور و مازندران برای محصولات کشاورزی وجود دارد، گفت: در قدم بعدی نیاز است که بازار مناسب دیده شود و حفظ بازار نیز یک دغدغه جدی است.

وی با اعلام اینکه امکان تولید بسیاری از کالاها در کشور و استان وجود دارد، افزود: از فضای موجود به خوبی استفاده شود، در کنار تولید زمینه اشتغال مناسب نیز فراهم می‌شود.

حیدرپور درباره بالا بودن هزینه تولید در محصولات کشاورزی بیان داشت: بخشی از کاهش هزینه تولید در استان باید انجام شود ولی برخی دیگر بستگی به سیاست کلان در کشور باز می‌گردد.

وی درباره تولید محصولات ارگانیک در کشور یادآور شد: برای تولید محصولات ارگانیک کمک‌های لازم انجام می‌شود، تولید این محصول پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، در حال حاضر این موضوع با توجه به نیاز کشور نمی‌تواند اصل قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره سلامت محصولات مازندران بیان کرد: محصولات استان توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران رصد و کنترل می‌شود و مشکل خاصی در ارتباط با سلامت برنج استان دیده نشد.

وی گفت: محصولات تولیدی استان سالم هست و این موضوع مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان نیز قرار گرفت.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تایید سلامت محصولات - -

نظر شما در مورد : تایید سلامت محصولات کشاورزی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها