مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5606 -تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1395 -ساعت : 14:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پریزها و دوشاخه ها مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد شد

مازندشورا: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از اعضای این سازمان خواسته است نسبت به کنترل استاندارد ملی ایران به شماره 1-635 و داشتن علامت استاندارد به عنوان تنها ملاک پذیرش نصب محصولات فوق در تاسیسات برق خانگی و مشابه اهتمام ورزند.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان درهمین ارتباط سازمان ملیاستاندارد ایران اعلام کرد: پریزها و دوشاخه ها برای مصارف خانگی و مشابه، براساساستاندارد ملی به شماره 1-635 مشمول مقررات اجرایاجباری استاندارد بوده و تولید و عرضه این محصولات بدون علامت استاندارد خلافقانون می باشد.

براساس این اطلاعیه با توجه به مصرف بالای این محصولات در ساختمان هاو منازل مسکونی و اهمیت بالای ایمنی مصرفکنندگان براساس مبحث 13 مقررات ملی ساختمان، استاندارد ملی ایران به شماره 1-635و داشتن علامت استاندارد، تنها ملاک پذیرش نصب این محصولات در تاسیساتبرقی خانگی و مشابه می باشد.

این سازمان در اطلاعیه خود اضافه کرده است: از نیمه دوم سال 94استاندارد ملی مذکور به عنوان مقررات فنی جهت واردات این اقلام به کشور به سازمانتوسعه و تجارت اعلام گردیده است.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاندارد - مقررات - محصولات - علامت - براساس - ساختمان - بالای - اطلاعیه - مشابه - مشمول - دوشاخه - اعلام - خانگی - پریزها - شماره -

نظر شما در مورد : پریزها و دوشاخه ها مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها