مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5607 -تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1395 -ساعت : 14:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سنندجی خبر داد؛

راه اندازی آخرین خط باقیمانده از خطوط فرامنطقه ای

مازندشورا: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از راه اندازی خط اتوبوس فرا منطقه ای در محور میدان جمهوری – شهیدکلاهدوز در آینده ای نزدیک خبر داد .

مازندشورا:

بلدیه|پیمان سنندجی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راهبردهای جدی مجموعه مدیریت شهری است، گفت: از ابتدای سال جاری احداث 5خط فرامنطقه ای با طول 54 کیلومتر در پایتخت آغاز شد که تاکنون 4 خط فرا منطقه ای در مسیرهای شهید بهشتی - شهید مطهری ، میدان راه آهن - شهرک والفجر، هفت تیر- صادقیه و پایانه بیهقی - ابتدای فردوسی احداث شده است .وی از راه اندازی تنها خط باقیمانده از توسعه خطوط فرا منطقه ای در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: خط 5 در مسیر میدان جمهوری - کلاهدوز به زودی احداث می شود.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه خطوط بی آر تی (اتوبوس های پرسرعت) در دسته دوم سیستم یکپارچه حمل ونقل عمومی قرار دارند، اظهارکرد: در ابتدا راه اندازی 10 خط بی ار تی را وعده کرده بودیم که این مهم محقق شد و پس از آن گسترش و امتداد خطوط بی ار تی را در دستور کار قرار دادیم، به طوری که خط 10 بی ار تی که از دانشگاه علوم تحقیقات آغاز و به میدان آزادی ختم می شد، اکنون تا ایستگاه نعمت آباد در منطقه 18 امتداد یافته است .
سنندجی تاکید کرد: امتدا خط بی ار تی رسالت –آرژانتین نیز در دستور کار قرار دارد، به طوری که این خط از آرژانتین تا منطقه 22 امتداد می یابد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تردد اتوبوس در تونل های شهری از جمله تونل رسالت ممنوع است، به منظور گسترش و امتداد خط بی ار تی رسالت-ارژانتین تا منطقه 22 بررسی مسیر جایگزین در دست مطالعه است که پس از اتمام مطالعات و تصویب آن به مرحله اجرا در خواهد آمد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - امتداد - میدان - اینکه - رسالت - اندازی - اتوبوس - گسترش - دستور - احداث - ابتدای - باقیمانده - فرامنطقه - توسعه - عمومی - سنندجی -

نظر شما در مورد : راه اندازی آخرین خط باقیمانده از خطوط فرامنطقه ای

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها