مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5630 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395 -ساعت : 10:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیصدمین جلسه شورای شهر گرگان؛

واکنش رئیس شورا به غیبت اعضا

مازندشورا: رئیس شورای شهر گرگان نسبت به غیبت متوالی برخی اعضا واکنش نشان داد و از مقامات مسئول درخواست کرد تکلیف شورا را مشخص کنند.

مازندشورا:

بلدیه|سیصدمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان عصر شنبه با غیبت گروه موسوم به حامیان شهردار کار خود را آغاز کرد.پیش از شروع جلسه علنی، رئیس و چهار عضو دیگر در یکی از اتاق ها جلسه ای تشکیل دادند و پس از گذشت نیم ساعت از زمان مقرر و با اعلام زهرا نورا جلسه به صورت رسمی آغاز شد. در زمان آغاز جلسه تنها ۶ عضو حضور داشتند که دقایقی بعد با ورود نایب رئیس تعداد اعضای حاضر به هفت نفر رسید.
زهرا نورا رئیس شورا که از وضعیت تکراری به حدنصاب نرسیدن اعضا برای تشکیل جلسات هفتگی به شدت ناراحت بود درباره علت غیبت اعضا گفت: آقای قدس مفیدی در تهران به سر می برد و آقای جرجانی نیز استثنائاً این بار غیبت خود را اطلاع داده است اما چهار عضو بدون اعلام قبلی غایب هستند.
چهار عضوی که نورا آنها را غایب بدون توجیه نام برد همگی در گروه موسوم به حامیان شهردار گرگان قرار دارند که طبق اعلام رئیس برای هفتمین بار متوالی در جلسات غیبت می کنند.
نورا به نافرجام بودن تشکیل جلسه هفتگی در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: در جلسه قبل، پنج عضو حامی شهردار در جلسه حاضر شدند اما در جایگاه خود ننشستند و با ادبیات تهدیدآمیزی با ما سخن گفتند.
خروج بند دال تبصره چهارم ماده ۷۱ آئین نامه شورا که به تعیین وضعیت شهردار توسط اعضای شورا اشاره دارد، علت اصلی مخالفت اعضای موافق ادامه فعالیت شهردار در جلسه هفته گذشته بوده است.
رئیس شورا با تاکید بر اینکه چنین درخواستی از سوی پنج عضو عقاید شخصی آنها بوده و کسی حق اظهارنظر شخصی ندارد بیان کرد که حتماً باید این موضوع در صحن شورا مطرح شود.
وی با بیان اینکه برخی شهروندان ما را متهم به نفع بردن از پیگیری وضعیت شهردار می کنند، اضافه کرد: درحالی که از همان روز نخست به عنوان عضو شورا قسم خورده ام که مطابق قانون جانب حق و انصاف را رعایت کنم و هیچگاه بر اساس نظر شخصی اعلام رای نکنم.
در ادامه زهرا نورا از تصمیم جدید شورا در قبال اعضای غایب پرده برداشت و گفت: ادامه این وضعیت شایسته شورا نیست و ناچار هستیم مراتب را به مقامات ذیربط اطلاع بدهیم و منتظر پاسخ قطعی آنها خواهیم ماند.
سپس نامه ها رد و بدل شده در سه ماه اخیر برای تعیین تکلیف ادامه کار حسین صادقلو به عنوان شهردار گرگان قرائت شد. مطابق نامه ای که در تاریخ دوم تیرماه به نماینده تام الاختیار وزیر کشور در رسیدگی به تخلفات اداری ارسال شد وضعیت شهردار گرگان استعلام شد که پاسخ نامه تاییدکننده منع فعالیت صادقلو بوده است.
زهرا نورا با بیان اینکه تاکنون تحمل و خویشتنداری کرده ایم گفت که از زمان ابلاغ رئیس جمهور بیش از دوماه گذشته و لازم است مسئولان بالادست نظر خود را به صورت مکتوب اعلام کنند تا شورا نیز تکلیف خود را بداند.
گفتنی است؛ ادامه فعالیت شهردار گرگان به علت قانون منع فعالیت بازنشسته ها و بازخریدها قانونی نیست اما ازآنجا که وی مدعی دراختیار داشتن کارت ایثارگری است مدرک خود را باید تحویل مراجع ذیصلاح دهد و در صورت تایید ادامه فعالیت وی بلامانع خواهد بود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهردار - ادامه - فعالیت - وضعیت - اعلام - گرگان - اعضای - گذشته - اینکه - عنوان - مطابق - تکلیف - صادقلو - قانون - اطلاع - حامیان - موسوم - تشکیل - هفتگی - اشاره - شورای - تعیین -

نظر شما در مورد : واکنش رئیس شورا به غیبت اعضا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها