مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5638 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395 -ساعت : 12:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قناعتی در گفتگو با بلدیه؛

کوتاهی شهرداری و خستگی شورا در 17شهریور

مازندشورا: ابوالفضل قناعتی با اشاره به تاخیر در تعیین تکلیف پیاده راه 17 شهریور اظهار داشت: امیدوارم سرنوشت قابل دفاعی برای این محور رقم بخورد چراکه خود ما هم نسبت به این که نمی شود تکلیف مردم را مشخص کرد خسته ایم.

مازندشورا:

کوتاهی شهرداری و خستگی شورا در 17شهریور بلدیه | عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران که یکی از دغدغه هایش بلاتکلیفی سکنه و کسبه پیاده راه 17 شهریور است و طرح دوفوریتی بازگشایی مسیر را هم میرفت که به سرانجام برساند در خصوص تعیین تکلیف این مسیر به بلدیه گفت:  متاسفانه این مسیر بدون مصوبه شورا و هماهنگی با کمیسیون عمران و شهرسازی شورا در دوره سوم با استناد به تحقیقات صورت گرفته و تغییر بافت داده است. 

وی افزود: این در حالی است که طرح های اینچنینی که مجموعه ای از هزینه ها را هم برای مدیریت شهری و هم  شهروندان و ساکنین و کسبه به همراه دارد باید طرح مطالعاتی و پیوست های ترافیکی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی به همراه داشته باش که متاسفانه تنها یک بحث را در این مسیر لحاظ کردن و سایر مباحث را ندیدند. 


قناعتی در ادامه خاطر نشان کرد: بعد از اتمام کار ساکنین و کسبه بارها و بارها اعتراضاتشان و مشکلاتی که پیرامون این اقدام غیر کارشناسی و مطالعه نشده برایشان به وجود آمده را متذکر شدند اما ترتیب اثری داده نشد. این در حالی است که بسیاری از کسبه شرایط  مالی  خوبی داشتند و در این سالها  به دلیل رکود  در شغلشان زندگی شان از هم متلاشی شده است. 

ویا برخی از ساکنین در محل مسیر خانه هایشان مسدود شده و برای تردد مجبور هستند در خیابانهای اطراف سرگردان باشند تا به درب منزلشان برسند. 

عضو هیات رییسه شورا افزود: در دوره چهارم ما دائم شاهد  اعتراضات بودیم و هر  دفعه گیرنده طومارهای امضاء شده توسط کسبه و برخی ساکنین. بنابراین موضوع را در غالب تذکر مطرح کردم و پیگیری هایی را هم داشتم ولی دوستان در شهرداری جوابگو نبودن تا اینکه طرحی دوفوریتی را برای بازگشایی مسیر جمع کردم اما ریاست شورا درخواست کردند موضوع دو ماه مسکوت بماند تا کار کارشناسی صورت گیرد و راه حل ها و گزینه های دیگری نیز بررسی شود. متاسفانه الان حدود شش ماه است که از این مهلت میگذرد. درپیگیری های بعدی تصمیم بر این شد که کمیسیون نظارت و حقوقی تحقیقات میدانی و کارشناسی داشته و استمزاجی  نیز از کسبه و ساکنین محل داشته باشد.

قناعتی یادآور شد:  تا آنجایی که اطلاع دارم  از نتیجه استمزاج،  50  درصد ساکنین موافق و 50 درصد مخالف طرح و 90 درصد کسبه هم مخالف بودند با این احتساب یعنی 70 درصد ذی نفعان در این محور با طرح مخالف هستند. 

وی افزود: قرار است طی دو هفته آینده پیشنهاد کمیسیون نظارت در صحن شورا مطرح و بررسی شود. گزینه های های مختلفی هم شنیده ام که مطرح است برای نمونه اینکه  از خیابان صفا به بعد بازگشایی شود و تردد حمل ونقل عمومی برای مسیر تعبیعه شود. گزینه بسته ماندن مسیر و جابجایی کسبه به محل درنظر گرفته شده ای در خیابان خراسان مطرح است که در بررسی ها مشخص شده چنین مکانی وجود ندارد. 

قناعتی در ادامه گفت: امیدوارم  سرنوشت قابل دفاعی برای این محور رقم بخورد چراکه خود ما هم نسبت به این که نمی شود تکلیف مردم را مشخص کرد خسته ایم. 


عضو هیات رییسه شورا  همچنین در خصوص جلوگیری از اجرای طرح های مطالعه نشده گفت:به پیشنهاد دکتر اقبال شاکری   ایجاد "کمیسیون نظام پذیرش پروژه" در مجموعه کمیته عمران مطرح و در صحن شورا به تصویب رسیده است که  از به بعد تمامی مباحث از طرح اولیه پروژه تا اجرا و بهره برداری در این کمیسیون بررسی می شود حتی متریال  و نحوه استفاده از مصالح هم مورد توجه قرار میگرد تا از این به بعد شاهد اجرای پروژه هایی مانند سنگ فرش خیابان سی تیر نباشیم چراکه در بخش سواره این مسیر از  سنگ فرش نامناسب استفاده شده است و راننده ای بسیاری شکایت از این دارند. 

وی در ادامه از اینکه  شهرداری چه طرح هایی را به کمیسیون آورده است گفت: متاسفانه شهرداری در این زمنیه هم کوتاهی می کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمیسیون - ساکنین - بررسی - خیابان - اینکه - گزینه - افزود - مخالف - ادامه - شهرداری - کارشناسی - پروژه - رییسه - متاسفانه - بازگشایی - موضوع - پیشنهاد - استفاده - اجرای - چراکه - بسیاری - نظارت - مباحث - تکلیف - عمران - دوفوریتی - بلدیه - کوتاهی - تحقیقات - گرفته -  قناعتی - بارها - قناعتی - همراه - مجموعه - مطالعه -

نظر شما در مورد : کوتاهی شهرداری و خستگی شورا در 17شهریور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها