مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5640 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395 -ساعت : 12:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران:

93درصد حریق های شهری در واحدهای زیر شش طبقه

مازندشورا: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام اینکه 93 درصد حریق های شهری در واحدهای مسکونی زیر شش طبقه رخ می دهد، اظهار کرد: متاسفانه این دسته از واحدهای مسکونی طبق قانون از پرداخت دو درصد عوارض ایمنی از محل صدور پروانه معاف هستند.

مازندشورا:

بلدیه|سعید شریف زاده اعلام کرد: در حال حاضر دو درصدی که از محل صدور پروانه برای تامین منابع آتش نشانی در نظر گرفته شده است کفاف نیازمندی های ریالی آتش نشانی را ندارد و حتی تصویب افزایش یک درصدی این رقم نیز نمی تواند راهگشای تامین هزینه های پیش روی آتش نشانی تهران باشد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرد: در حالی هر روز حوادث و حریق های شهری تنوع بیشتری پیدا می کنند که افزایش روز افزودن آمار وقوع حوادث، سبب می شود تا آتش نشانی نیز مجبور به افزایش ایستگاه ها ، جذب نیروی انسانی بیشتر و برگزاری دوره های آموزشی در سطح بالای بین المللی باشد تا بتواند در زمینه ارتقاء سطح ایمنی و کاهش میزان خسارات گام موثر بردارد.
وی به هزینه های بالای خرید تجهیزات آتش نشانی اشاره کرد و افزود: تامین منابع مالی می تواند سازمان آتش نشانی را در زمینه خرید تجهیزات به روز جهان و تامین ایمنی لازم برای نیروی های انسانی در زمان انجام عملیات ها یاری کند و در همین راستا در تلاش هستیم تا اعضای شورای اسلامی شهر تهران را به موضوع تامین درآمد پایدار برای سازمان آتش نشانی تهران جلب کنیم.
شریف زاده خاطر نشان کرد: سازمان آتش نشانی به دنبال اضافه کردن واحدهای مسکونی زیر شش طبقه به جمع پرداخت کنندگان عوارض ایمنی از محل صدور پروانه است.
وی تصریح کرد: کارشناسان حوزه برنامه ریزی سازمان آتش نشانی بر این باورند که باید تقسیم بندی دقیقی در خصوص پرداخت عوارض ایمنی ساختمان های مسکونی ، اداری ، اماکن و فضاهای صنعتی و تجاری در نظر گرفته شود تا این سازمان هم بتواند متناسب با نیازهای این گروه ها ، اقدامت موثری در زمینه بازرسی ایمنی و ارتقاء سطح ایمنی این فضاها صورت دهد.
به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران یکی از دغدغه های اصلی در زمینه کاهش حریق و حوادث در سطح شهر تهران،بالا بردن میزان رعایت نکات ایمنی در ساختمان ها و ترویج فرهنگ شهروندی است. شریف زاده افزود: بدین ترتیب فرصتی فراهم می شود که امکان پیگیری مسائل مرتبط با حریق و حوادث در سطح وسیع و به صورت آکادمیک آموزش داده شود و با برقرای بازدید های دائمی جلوی حوادث را گرفت. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نشانی - ایمنی - تهران - حوادث - تامین - زمینه - خدمات - شهرداری - افزایش - مدیرعامل - میزان - ارتقاء - تجهیزات - افزود - ساختمان - عوارض - پرداخت - بتواند - مسکونی - هزینه - پروانه - درصدی - واحدهای - منابع - گرفته - انسانی - نیروی - تواند - بالای -

نظر شما در مورد : 93درصد حریق های شهری در واحدهای زیر شش طبقه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها