مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5643 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395 -ساعت : 13:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هوشیار:

50 درصد متکدیان جمع آوری شده نیاز مالی ندارند

مازندشورا: مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران با اعلام این که 50 درصد متکدیان جمع آوری شده نیاز مالی ندارند، گفت: ميانگين درآمد تكدي گري در چهارراه هاي تهران، ٣ ميليون تومان است كه در برخي از اين چهارراه ها از جمله ميدان توحيد، ٤ راه پارك وي، شهرك غرب و هفت حوض نارمك، به حدود ٧ ميليون مي رسد.

مازندشورا:

بلدیه|فرزاد هوشيار پارسيان با بيان اين كه در حال حاضر متكديان، شناسايي و دسته بندي شده اند، تصريح كرد:  علاوه بر این كلوني و مكان زندگي اين متكديان را نيز شناسايي كرده ايم.اين مسئول با اعلام اين كه بيشتر اين متكديان در منطقه هرندي و دره فرحزاد ساكن هستند، خاطر نشان كرد: اكثر اين افراد در سكونتگاه هاي غير رسمي زندگي مي كنند، با این حال باید به این نکته توجه کرد که این افراد نه در حاشیه شهر، بلکه در قلب پایتخت سکونت دارند. 
هوشیار با اعلام این که تکدی گری تنها معضل شهرهای ایران نیست، اظهار کرد: سبک زندگی متکدیان به گونه ای است که از پاکستان و افغانستان آغاز و تا فرانسه امتداد دارد و در واقع تکدی گری معضل شهرهای بزرگ دنیا است.مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران تاکید کرد: تکدی گری از جمله کلونی هایست که در آن ، اقتصاد منفی شکل می گیرد.
وی با اعلام این که 50 درصد متکدیان جمع آوری شده، بدون نیاز مالی و  به صورت حرفه ای به این شغل مشغول اند، ادامه داد: پس از بررسی های صورت گرفته این واقعیت مشخص شد که این افراد نه تنها مسکین نیستند بلکه تکدی گری شغل آن محسوب می شود. 
این مسئول با اعلام این که 20 درصد متکدیان شهر تهران، اتباع بیگانه و خارجی هستند، تصریح کرد: هم چنین 35 درصد این متکدیان نیز گروه های خانوادگی، قومی و قبیله ای هستند که به این صورت به تکدی گری مشغول اند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : متکدیان - اعلام - متكديان - افراد - تهران - مشغول - شهرهای - مسئول - شناسايي - زندگي -

نظر شما در مورد : 50 درصد متکدیان جمع آوری شده نیاز مالی ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها