مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5646 -تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1395 -ساعت : 13:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در راستای دستیابی به آسمان آبی زمین پاک انجام می شود

اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو

مازندشورا: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 15 از پیوستن این منطقه به پویش سه شنبه های بدون خودرو خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|حکمتی پور با اعلام مطلب فوق افزود: پویش سه شنبه های بدون خودرو از چهارده هفته پیش در سراسر کشور با هدف کاهش آلودگی هوا، رونق حمل و نقل عمومی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر آغاز شده و تا کنون  بیش از 112 شهر کشور به این پویش پیوسته اند.
وی با اشاره به اینکه این پویش به فرمایش مقام معظم رهبری می‌تواند گامی بلند در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد، خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه 15 و در بطن آن اداره محیط زیست این منطقه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و حفظ محیط زیست و همچنین دستیابی به آسمان آبی زمین پاک سعی در نهادینه کردن این فرهنگ در بین شهروندان و کارکنان منطقه دارد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با تاکید براینکه این موضوع از نظر اقتصاد محیط زیستی نیز دارای اهمیت ویژه ای است یادآور شد: با همه‌گیر شدن این پویش، شاهد رونق بازار انرژی های تجزیه‌پذیر، حمل و نقل عمومی، استفاده بیشتر از دوچرخه و پیاده‌روی نیز خواهیم بود و این امر نشان دهنده نقش این پویش در سلامت جسمی و روانی اجتماع است.
وی اظهار داشت: به منظور آگاهی بیشتر شهروندان با این طرح اطلاع رسانی های لازم از طریق فضای مجازی انجام شده و با حمایت هایی که شهرداران نواحی هشتگانه منطقه 15 به ویژه نواحی 6 و 5 با همراهی مسئول اداره محیط زیست منطقه در قالب بازدیدهای صبحگاهی از محلات با استفاده از دوچرخه داشته اند مردم به صورت ملموس با این طرح آشنا شده اند.
حکمتی پور در پایان یادآوری کرد: در صدد هستیم تا با تشکیل کانون های مردمی محیط زیست و همچنین انجام بازدیدهای شهرداران نواحی و روسای ادارات حوزه خدمات شهری از محلات؛ پویش سه شنبه های بدون خودرو در بین شهروندان منطقه به عنوان یک فرهنگ محیط زیستی نهادینه شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - شهروندان - خودرو - استفاده - نواحی - خدمات - بازدیدهای - زیستی - بیشتر - فرهنگ - دوچرخه - شهرداران - اداره - عمومی - آسمان - دستیابی - انرژی - رهبری - همچنین - راستای - اقتصاد - نهادینه -

نظر شما در مورد : اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها