مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5663 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 شهریور 1395 -ساعت : 09:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان خبر داد:

افتتاح ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر سمنان در هفته دولت/ اتمام عملیات بهسازی بازار تاریخی سمنان در سال جاری

مازندشورا: مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر این استان درهفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد از برنامه‌ریزی برای بهسازی بافت فرسوده این استان با همکاری شهرداری‌ها خبر داد.

مازندشورا:اسماعیل صادقی، مدیر کل مسکن وشهرسازی سمنان درگفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افتتاح ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر شهرهای مختلف استان در هفته دولت خبر داد و گفت: ۳۳هزار واحد مسکن مهر درحال ساخت دراستان داشتیم که ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد آن توسط این اداره کل پیگیری شده است.

وی در خصوص واحدهای افتتاح شده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر افزود: تاکنون از ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد تحت تعهد این اداره کل بیش از ۲۳ هزار واحد در این شهرها به بهره‌برداری رسیده و تحویل متقاضیان شده است.

صادقی ادامه داد: هفته دولت ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر درشهرهای مختلف سمنان افتتاح می‌شوند.

۲۲۰۰ هکتار بافت فرسوده درسمنان داریم

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان با اشاره به اینکه سمنان  ۲۰ شهر در هشت شهرستان دارد، به برنامه‌ریزی برای بهسازی ۲۲۰۰هکتار بافت فرسوده موجود در  استان اشاره کرد و گفت:  استان وسیع سمنان دارای مساحت بافت فرسوده بالایی است و ۲۲۰ هکتار ازمساحت بافت فرسوده درمرکز استان است که یک چهارم مساحت کل شهر را دربرمی‌گیرد.

صادقی افزود: دراین راستا برای بهسازی بافت فرسوده از همکاری ارگان‌های مختلف ازجمله شهرداری‌ها و میراث فرهنگی استفاده می‌کنیم.

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان از ایجاد معابر و راه های اصلی دربافت‌های فرسوده با همکاری شهرداری خبر داد و گفت:  این امر در احیا و توسعه بافت‌های فرسوده موثر است.

صادقی با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بین مردم و انبوه سازان دارد، عنوان کرد:  امروز باید بافت فرسوده و تاریخی را از تهدید به فرصتی برای توسعه کشور تبدیل کرد.

وی با اشاره به قدمت ۱۸۰ ساله بازار سمنان با بیان  اینکه بازار سمنان به شماره ۱۷۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، افزود: سال گذشته براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شهرداری سمنان، مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان و شهرداری سمنان با مشارکت یکدیگر و با اختصاص مبلغ هشت میلیارد ریال برای تامین مصالح و هزینه‌های اجرایی ساماندهی و مرمت بازار تاریخی شهر سمنان براساس طرح تهیه شده توسط این اداره کل اقدام کنند. قسمتی از عملیات اجرایی این طرح سال گذشته انجام شد و مابقی نیز امسال عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه با بازنگری تخصصی و کارشناسانه طرح‌های جامع و تفصیلی، بسیاری از مشکلات حل می شود، گفت: تاکنون دوجلسه بازآفرینی شهری دراستان تشکیل داده‌ایم و به زودی بر اساس سیاست های تدوین شده و سه زیرمجموعه کارگروهی درنظر گرفته شده به اجرای این طرح بزرگ می‌پردازیم که پیگیری اجرای مفاد سند ملی راهبردی احیای بافت فرسوده سمنان ازجمله اهداف آن است. همچنین ساماندهی بافت فرسوده و توجه به بافت تاریخی شهر سمنان به‌عنوان مهم‌ترین راهبرد این ستاد مطرح است.

پیشرفت ۶۵ درصدی ساخت بیمارستان مهدی‌شهر

صادقی همچنین به پیشرفت ۶۵ درصدی ساخت بیمارستان ۸۵تختخوابی  مهدی‌شهر اشاره کرد و افزود: ساخت این بیمارستان که دومین بیمارستان مهدی شهر است، با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال مصوبه سفر استانی دولت دهم بوده است.

وی گفت: علاوه بر مردم شهرهای مهدی‌شهر، شهمیرزاد و درجزین، مردم روستاهای شهرستان مهدی‌شهر و روستاهای جنوب مازندران نیز برای درمان به این بیمارستان مراجعه خواهند کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سمنان - فرسوده - استان - بیمارستان - صادقی - شهرسازی - اداره - اشاره - بازار - افتتاح - مهدی‌شهر - افزود - تاریخی - شهرداری - اینکه - بهسازی - مختلف - شهرهای - اجرای - ساماندهی - اجرایی - میلیارد - همچنین - پیشرفت - روستاهای - عملیات - رسیده - درصدی - براساس - گذشته - مساحت - شهرستان - هکتار - دراستان - همکاری - ازجمله - توسعه - تاکنون - فرهنگی - میراث - پیگیری -

مطالب مرتبط با : افتتاح ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر سمنان در هفته دولت/ اتمام عملیات بهسازی بازار تاریخی سمنان در سال جاری
نظر شما در مورد : افتتاح ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر سمنان در هفته دولت/ اتمام عملیات بهسازی بازار تاریخی سمنان در سال جاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها