مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5678 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 شهریور 1395 -ساعت : 11:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه شورای شهر سنندج مطرح شد:

مخالفت شهردار با تبدیل وضعیت ۵۰ نفر از پرسنل شهرداری

مازندشورا: شهرداری سنندج عنوان کرد: با تبدیل وضعیت شغلی ۵۰ نفر از پرسنل شهرداری که از این تعداد ۴۹ نفر آنها مشخصا دارای ارتباط با مدیران دولتی سایر دستگاه بوده اند، مخالف هستم.

مازندشورا:

بلدیه| منوچهر فخری یکشنبه شب در جلسه بررسی وضعیت نیروهای شهرداری که در سال جلسات شورای اسلامی شهر سنندج و با حضور اعضای این شورا تشکیل شد، گفت: یافتن راهکار برای برون رفت از مشکلات شهرداری هدف و اقدام بسیار ارزشمندی است.وی یکی از مهمترین ارکان هر سازمانی را نیروی انسانی آن خواند و عنوان کرد: قطعا نبود نیروی انسانی توانمند و متخصص در هر مجموعه ای بزرگترین ضعف و مانع در پیشبرد برنامه های آن مجموعه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه توسعه درهر سازمانی با نگاه توسعه نگر نیروی انسانی آن محقق می می شود، بیان کرد: پرسنل شهرداری ثبات شغلی ندارند و وظایف آنها شفاف نیست و متاسفانه سلسله مراتب شغلی در این مجموعه رعایت نمی شود.
شهردارسنندج ادامه داد: پرسنل شهرداری اعم از کارگران، کارمندان و مدیران در ارتباط با حقوق و مزایا نسبت به شاغلان سایر نهادها و ادارات جزو مظلوم ترین ها هستند.
فخری اعلام کرد: افراد زیادی بودند که توقع داشتند به محض اینکه شهردار سنندج شوم زمینه اشتغال آنها را در شهرداری فراهم کنم که در پنج ماه اخیر که این مسئولیت را پذیرفتم تاکنون توقعات هیچ فردی را در این رابطه پاسخ ندادم چراکه قدرت "نه گفتن" را دارم.
وی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۲۵۴ نیرو در شهرداری سنندج، عنوان کرد: ۱۱۳ کارگر روزمزد،۱۱۴ نفر نیروی ساعتی، هزار و ۴۰۹ نفر نیروی شرکتی در شهرداری سنندج مشغول به کار هستند که درصورت اخراج هرکدام از این افراد، ساختار یک خانواده تخریب خواهد شد.
وی اضافه کرد: آنچه حائز اهمیت است و باید شهرداری و شورای شهر به آن بپردازد، ساماندهی و توانمند کردن نیروهای این نهاد است که یکی از برنامه های ما در این راستا برگزاری دوره های آموزشی است.
شهردارسنندج از تعریف مکانیزم تشویق در شهرداری خبر داد و گفت: برای اینکه ارزش اجتماعی را در پرسنل خود ایجاد کنیم نیاز به راه اندازی مکانیزم تشویق داریم که هر نیرویی کار خود را به نحو احسن انجام دهد مورد تشویق قرار خواهد گرفت.
فخری در ارتباط با تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری هم بیان کرد: به عنوان فردی کارشناس معتقدم شهردار می تواند با انجام تخلف اقدام به تبدیل وضعیت نیروهای ساعتی به شرکتی و غیره کند.
وی ادامه داد: نیرو بوده در شهرداری بعد از یک مدت کوتاهی که از استخدام او گذشته به سرعت تبدیل وضعیت داده شده و نیرو هم داریم بیش از ۲۰ سال از فعالیت او می گذرد هنوز تبدیل وضعیت داده نشده است و این امر قانونی و اخلاقی نیست.
شهردار سنندج اظهارداشت: چند مدت پیش لیستی متشکل از ۵۰ نفر از نیروهای شهرداری را در استانداری به منظور موافقت با تبدیل وضعیت آنها تحویلم دادند که از این تعداد ۴۹ نفر از افرادی بودند که پارتی داشتند به همین دلیل با آن مخالفت کردم.
وی عنوان کرد: از این به بعد تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری براساس شاخص های تعیین شده و توانمندی های نیروها انجام خواهد گرفت.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - وضعیت - تبدیل - سنندج - نیروی - پرسنل - نیروهای - شهردار - عنوان - انسانی - مجموعه - اینکه - تشویق - شورای - افراد - ساعتی - داشتند - مکانیزم - داریم - ارتباط - شرکتی - توانمند - سازمانی - اقدام - مخالفت - برنامه - اشاره - شهردارسنندج - توسعه - ادامه -

نظر شما در مورد : مخالفت شهردار با تبدیل وضعیت ۵۰ نفر از پرسنل شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها