مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5692 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 شهریور 1395 -ساعت : 15:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل شهربان خبر داد:

رفع و جلوگیری از 90 هزار سدمعبر بدون درگیری و حاشیه

مازندشورا: مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از انجام 90 هزار عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر در نواحی 123 گانه پایتخت طی 5 ماهه نخست امسال بدون درگیری و حاشیه خبر داد که از نشانه های تاثیرگذاری دوره های مستمر آموزشی شهربان برای نیروهای انضباط شهری است.

مازندشورا:

 ابوالقاسم چیذری ضمن اعلام این خبر گفت: طبق تبصره 2 ماده 55 قانون شهرداری ها، رفع و جمع آوری سدمعبر در راستای حفاظت و حراست از معابر عمومی به عنوان حق همه شهروندان و نیز در راستای جلوگیری از بی انضباطی و هرج و مرج در معابر شهری، جزو وظایف شهرداری هاست.وی با تاکید بر لزوم برقراری انضباط شهری و پیشگیری از قانون شکنی، افزود: ایجاد سدمعبر با دستفروشی و یا هر اقدام دیگری، طبق ماده 690 قانون مجازات اسلامی جرم است و از یکماه تا یکسال حبس دارد.
چیذری ادامه داد: در روایات دینی و در احکام فقهی مراجع بزرگوار تقلید هم، سد کردن راه مردم و ایجاد سدمعبر نهی شده و جزو اعمال غیرمجاز و غیرشرعی معرفی شده است.
مدیرعامل شهربان گفت: نیروهای انضباط شهری در حوزه رفع سدمعبر با وجود همه مشقات و موانع، تلاش می کنند که به وظایف قانونی خود عمل کنند و در صورتی که مرتکب تخلف یا تخطی شوند در کمیته انضباطی و کمیته تخلفات با آنان بی هیچ مماشاتی برخورد می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: طی 5 ماهه نخست سال 95، تعداد 87 هزار 371 عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر در نواحی 123 گانه شهر تهران انجام شده است که شامل رفع و جلوگیری از سدمعبر سیار، سد معبر بساط گستر، سدمعبر دستفروش، سدمعبر صنفی و سدمعبر شبه متکدیان می شود.
چیذری خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در این خصوص آن است که با وجود انجام 90 هزار عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر و با وجود هتاکی و حملات فیزیکی گروهی از بساط گستران و دستفروشان به نیروهای انضباط شهری، حتی یک مورد درگیری و تنش هم ایجاد نشده است که از نشانه های تاثیرگذاری دوره های مستمر آموزشی شهربان برای نیروهای انضباط شهری است.
وی در پایان گفت: بسیاری از موارد سدمعبر توسط بساط گستران، دستفروشان و صنوف توسط خود شهروندان قانونمدار به سامانه های 1888 و 137 گزارش می شود و خود شهروندان درخواست رفع مزاحمت سدمعبرکنندگان را دارند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سدمعبر - جلوگیری - انضباط - ایجاد - نیروهای - قانون - شهروندان - شهربان - چیذری - کمیته - راستای - عملیات - گستران - دستفروشان - ادامه - درگیری - مدیرعامل - انضباطی - وظایف - شهرداری - معابر -

نظر شما در مورد : رفع و جلوگیری از 90 هزار سدمعبر بدون درگیری و حاشیه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها