مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 57 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 دی 1394 -ساعت : 14:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زیرساخت‌های گردشگری در مازندران محروم است

مازند شورا :رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه گردشگری استان محرومیت خاصی دارد، گفت: در حوزه گردشگری عقب‌ماندگی زیادی وجود دارد که باید نسبت به این بخش در مازندران توجه ویژه شود.

مازند شورا :به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عبدالله مهاجر ظهر امروز در جلسه کمیسیون گردشگری استان مازندران با اشاره به اینکه گردشگری استان محرومیت خاص خودش را با وجود قابلیت‌های متعدد دارد، اظهار کرد: در حوزه گردشگری عقب‌ماندگی زیادی وجود دارد که باید نسبت به این بخش در مازندران توجه ویژه شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران اضافه کرد: در حوزه زیرساخت‌ها برای توسعه گردشگری نیاز به تجدید نظر جدی است و باید برنامه مدون برای رفع مشکلات و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در استان تدوین شود.

وی با اعلام اینکه رفع مشکلات گردشگری مازندران به برنامه مدون و همه‌جانبه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید ادارات متولی و نیز فعالان این بخش نظرات کارشناسی خویش را به صورت کامل مطرح کنند.

مهاجر با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در مازندران به جذب گردشگران خارجی نیز توجه شود، یادآور شد: یکی از راه‌های توسعه صادرات توجه به بخش گردشگری است که باید زیرساخت‌های پروازی استان تقویت شود.

وی با بیان اینکه جذب گردشگران خارجی نیاز به ساز و کار ویژه‌ای دارد،گفت: در این زمینه هم باید ضمن توجه به حساسیت‌های گردشگران به قوانین و مقرارت کشور نیز توجه جدی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران در ارتباط با مشکلات شرکت هواپیمایی ماهان در استان اظهار کرد: رفع مشکلات این شرکت با استانداری و شهرداری ساری است و جلساتی را با مسئولان مرتبط برگزار و این مسئله نیاز به بررسی جدی دارد و دغدغه شرکت ماهان نیز در استان به حق است ولی مسئولان هم ادله‎های در این ارتباط دارند.

وی با اعلام اینکه توسعه حمل و نقل هوایی در  مازندران زمینه حضور گردشگران متعدد به مازندران را فراهم می‌کند، افزود: در این زمینه باید به صورت جدی‌تر مسائل را بررسی تا دغدغه دوجانبه رفع شود.

مهاجر با بیان اینکه مشکلات حوزه گردشگری نیز در شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی مطرح می‌شود، تصریح کرد: موارد مطرح شده به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی با اعلام اینکه همه باید برای توسعه مازندران تلاش کنیم، افزود: برای رفع مشکلات به همدلی و انسجام نیاز است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران اضافه کرد: برای رفع مشکل باید موارد در کمیته‌های تخصصی مطرح و این کمیته راهکار مناسب برای مسئولان استانی ارائه دهد و این نهاد از همه ظرفیت قانونی خویش برای توسعه فعالیت گردشگری استفاده می‌کند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زیرساخت‌های گردشگری - -

نظر شما در مورد : زیرساخت‌های گردشگری در مازندران محروم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها