مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5709 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 11:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امانی خبر داد

پرداخت بدهکاری دولت به شهرداری از طریق واگذاری سهام و تهاتر

مازندشورا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران اعلام کرد: شهرداری پیگیر مطالبات شهری از مجاری قانونی است و خوشبختانه دولت فعلی هم در این موضوع روی خوش نشان داده است.

مازندشورا:

بلدیه|ناصر امانی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت هزینه های خود در قبال شهر تهران را پرداخت می کند، اظهار کرد: همانطور که هر شهروند موظف به پرداخت هزینه هایی در خصوص عوارض خدمات شهری و عوارض شهری است، وزارت خانه ها و سازمان های دولتی هم باید این هزینه ها را بپردازند.
معاون شهردار تهران گفت: مطالبه حق مردم از وزارت خانه ها بر عهده شهرداری است چرا که شهرداری تهران خودش حقوقی از کسی طلبکار نیست بلکه شهرداری به مردم تهران خدمات می دهد و باید بهای این خدمات را از کسانی که برای مردم در شهر تهران هزینه ایجاد می کنند، دریافت کند.
وی افزود: وزارت خانه ها و سازمان های دولتی هم مثل بقیه مجموعه ها یک سری هزینه هایی به شهر وارد می کنند به طوری که آنها هم موظف هستند در خصوص ساخت و ساز و استفاده از خدمات شهری هزینه پرداخت کنند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران اعلام کرد: تا به حال بنا بر این بوده که این هزینه ها پرداخت نشده است به طوری که اکنون این رقم نزدیک به 14 هزار میلیارد تومان است اما شهرداری در این خصوص با دولت جلساتی را برگزار کرده و با دستور معاون اول رئیس جمهور رایزنی با زیر مجموعه های دولت در خصوص نحوه وصول مطالبات در حال پیگیری است.
امانی اظهار کرد: از ما در خواست کردند مطالبات را حسابرسی کنیم که این کار انجام شده و بدین ترتیب ممکن است بخشی از این مطالبات با واگذاری سهام و بخشی با تهاتر به نتجه برسد از این رو راهکارها را دنبال می کنیم .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هزینه - تهران - شهرداری - پرداخت - خدمات - معاون - امانی - وزارت - مطالبات - دولتی - مجموعه - اظهار - واگذاری - تهاتر - عوارض -

نظر شما در مورد : پرداخت بدهکاری دولت به شهرداری از طریق واگذاری سهام و تهاتر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها