مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5710 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 11:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

درخواست رييس كميته ميراث فرهنگي شوراي شهر تهران از رياست كميته امداد:

کمیته امداد از فروش بناهای تاریخی خودداری کند

مازندشورا: احمد حكيمي پور در تذكري به رييس كميته امداد خواستار دستور وي براي توقف تخريب بناهاي واجد ارزش ميراثي و معماري در اختيار كميته امداد امام خميني (ره) شد .

مازندشورا:

بلدیه|احمد حكيمي پور با اشاره به شان و جايگاه كميته امداد امام خميني (ره) گفت : در اساسنامه کمیته امداد هم آمده است این نهاد با هويتي ديني و مردمي، جهادي، عام‌المنفعه و غير انتفاعي تأسيس شد تا پيام‌آور فرهنگ احسان، ايثار، انفاق و نيكوكاري در جامعه اسلامي تشكيل شده است بنابراین کمیته امداد یک نهاد و بنگاه اقتصادی و انتفاعي نیست که بخواهد با هر عنوان و وسیله‌ای کسب درآمد کند.
وي افزود: املاكي در اختيار كميته امداد است كه داراي ارزش معماري و ميراثي هستند و از اقاي فتاح درخواست دارم تا در همكاري با سازمان ميراث فرهنگي و شهرداري به صيانت و احيا اين بناهاي داراي ارزش به عنوان سرمايه ملي بپردازد .
حكيمي پور اظهار داشت : در ماههاي اخير شاهد تخريب برخي از اين بناها با رويكرد كسب منفعت اقتصادي بوديم كه درخواست داريم اين رويكرد متوقف شود .
وي افزود : اخيرا رييس ستاد اجرايي فرمان امام با صدور بخشنامه اي از فروش و تخريب املاك داراي ارزش ميراثي جلوگيري كرده اند كه اميدوارم رياست كميته امداد نيز چنين اقدامي را انجام دهند كه اين اقدام به نفع شهروندان و شهر است .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امداد - كميته - کمیته - داراي - درخواست - ميراثي - رويكرد - تخريب - افزود - حكيمي - ميراث - فرهنگي - رياست - انتفاعي - عنوان -

نظر شما در مورد : کمیته امداد از فروش بناهای تاریخی خودداری کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها