شهرک های صنعتی و گورستان سوله ها

تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 - ساعت : 13:27

کد مطلب: 5719 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرک های صنعتی و گورستان سوله ها

مازندشورا: شهرک صنعتی بابلکنار در زمینی به مساحت 40 هکتار وبرای 50 واحد تولیدی برنامه ریزی گردیداما حال بعداز سه دهه فعالیت،برخی واحدها نفس های اخر را میکشند واز این تعداد بطور تقریبی 20 واحد ،با هزاران مصیبت وبدهی ومشکلات در حال فعالیت هستند

مازندشورا: این تیتر را بارها وبارها در گزارشات واخبار شنیده ایم اما متاسفانه نه تنها تاثیری در رویکرد مسئولین مربوطه در خصوص حل  مشکلات شهرک های  صنعتی نداشته است بلکه هرروز براین ساختمانها و سوله های متروکه  صنعتی افزوده وبار سنگینی از مشکلات وبدهی  بر دوش مدیران واحدهای صنعتی گذاشته  است.

شهرک صنعتی بابل کنار (درازکلا)

در 20کیلومتری بابل،جاده گنج افروز،روستای درازکلااز قدیمی ترین شهرک های صنعتی  استان مازندران بوده اما اکنون میتوان این شهرک را بعنوان  عقب افتاده ترین شهرک های استان  نام برد.

شهرک صنعتی بابلکنار در زمینی به مساحت 40 هکتار وبرای 50 واحد تولیدی برنامه ریزی گردیداما حال بعداز سه دهه فعالیت،برخی واحدها نفس های اخر را میکشند واز این تعداد بطور تقریبی 20  واحد ،با هزاران مصیبت وبدهی ومشکلات در حال فعالیت هستند.

هرچند  بارها مسئولین از شهرک صنعتی بابلکنار بازدید کردند  اما تنها نتیجه ای که ازاین بازدیدها و جلسات ،حاصل مدیران واحدهای تولیدی این شهرک گردید  کاغذها انباشته شده از صورتجلسه ها و وعده های عمل نشده بوده است.

از جمله مشکلاتی که شهرک صنعتی بابل کنار با آن مواجه است نبود جاده مناسب جهت رفت وامد ماشین های سنگین وحتی سواری وعدم ایمنی در جاده بابل کنار که منجر به تصادفات فراوانی در طول مسیرتا شهرک میشود ومیتواند یکی از دلایلی باشد که سرمایه گذران مایل نیستند در این شهرک سرمایه گذاری نمایند چرا که با نبود امنیت مالی در بخش صنعت  ممکن است امنیت  جانشان نیز در این مسیر در خطر باشد.

امروزه در عصر تکنولوژی وجود خطوط اینترنت پرسرعت لازمه یک جامعه  مدرن و پیشرفته است حال آنکه در یک شهرک صنعتی که ادامه فعالیت شرکت های وابسته به صادرات و واردات منوط به داشتن خطوط اینترنت پر سرعت می باشد،  شهرک صنعتی بابل کناراز خطوط اینترنت پرسرعت بی بهره است در حالی که خط فیبر نوری از مسیر شهرک صنعتی عبور کرده وبه روستاهای مجاور وبالادست انتقال پیدا کرده است واین نقص مانع از روند کار واحدهای صنعتی وعدم ارتباط با مشتریان داخلی وخارجی شده است.

از مشکلات دیگر شهرک صنعتی بابل کنار،مسئله چاه می باشد چرا که شهرک  دارای یک حلقه چاه بوده و کل واحدهای تولیدی از این چاه استفاده میکنند و اگر به هردلیلی خراب شود کل واحدهای فعال تعطیل خواهند شد ودچار ضررهای جبران ناپذیری میگردند.

نمونه دیگری از مشکلات شهرک صنعتی بابل کنار که به محض ورود چشم هر ببینده ای را بخود جلب میکند وفضای بسیار نازیبایی دارد آسفالت مسیر شهرک است که طبق گفته برخی از مدیران واحدهای صنعتی، هرازگاهی آسفالت بازسازی میشود واکنون بعداز بازسازی، آسفالت توسط اداره گاز کنده کاری شده وبا گذشت چند ماه همچنان به همان صورت به حال خود رها شده است.

این مشکلات گوشه ای از مشکلات شهرک صنعتی بابل کنار بوده  وممکن است  شهرک های صنعتی  دیگری در هرگوشه وکنار این کشور با آن مواجه باشند و مطمئنا بارها وبارها خواسته هایشان را مکتوب به مسئولین مربوطه اعلام نمودند و طی جلساتی با حضور مسئولین رفع مشکلشان را مصوب کرده اند اما چه نتیجه ای در بر داشت؟؟؟

مشکلات ذکر شده شهرک صنعتی بابلکنار در جلسه ای با حضور ناصری نماینده (سابق)شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی،فرماندار ویژه شهرستان،مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان مازندران،مدیر کل مخابرات استان ودیگر مسئولین در تاریخ 30/7/95برگزار گردید ومقرر شد ظرف یک ماه مشکلات مطرح  شده مرتفع گردد اما حال بعداز گذشت هشت ماه نه تنها رفع نشده است بلکه طبق وعده های دیگر تنها تصویری از  مصوبه  آن برجای مانده که آن را در اختیار شما خوانندگان محترم میگذاریم.

ودر پایان بعنوان یک رسانه از مسئولین محترم میخواهم پای صورتجلسه ها و وعده هایتان را امضا نکنید مگر آنکه  از  انجام آن مطمئن باشید.

نویسنده :

برچسب ها : #شهرک صنعتی #شهرک صنعتی بابلسر #راه


شهرک های صنعتی و گورستان سوله ها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهرک های صنعتی و گورستان سوله ها

*

*


X https://sport45.site/