مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5731 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 15:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در صحن شورا:

جاده سازی یا ایجاد انشعاب آب و برق از وظایف اولیه دولت‌هاست

مازندشورا: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عدم برخورداری تمام اقشار جامعه از بیمه تامین اجتماعی و یا مهاجرت به دلیل بیکاری را یکی از عوامل موثر در بروز فقر دانست و تاکید کرد: احداث جاده و یا ایجاد انشعاب آب و برق از وظایف اولیه تمامی دولت‌ها بوده و باید پس از حل این مشکلات رفع آسیب‌ها به دلیل بسیاری از مسائل ریشه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

مازندشورا:

بلدیه| پرویز فتاح در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش فقر و آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران با بیان اینکه همه مسئولان در قبال حل این موضوع مسئو‌ل‌اند اظهار داشت: باید صدای فقر و محرومیت یتیمان را در تهران بلند کنیم تا از آسیب‌های ناشی از آن ممانعت شود.وی به جلسه روز گذشته خود با دبیر امنیت ملی و نیز جلسه روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی درخصوص فقر و اسیب‌های اجتماعی ناشی از آن اشاره کرد و افزود: متاسفانه این قشر از جامعه برخلاف برخی ازگروه‌ها و نهادها که با تعرض به حقوق‌شان اعتراض‌شان را همواره شاهد بوده‌ایم به دلیل عدم برخورداری از صاحب مشخص نتوانستند رسیدگی به وضعیت اسفناک خود را خواستار شوند. این در حالی است که اساس این حکومت که پایه‌ریزی آن توسط امام (ره) بود با حضور گسترده این طیف پی‌ریزی شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سکوت محرومان به معنای رضایت آنان از وضعیت موجود نیست تاکید کرد: مسئولان نباید این سکوت و یا حضور محرومین در راهپیمایی 22 بهمن و همراهی آنان با نظام را به منزله فعالیت مناسب خود ارزیابی کنند چرا که این امر تنها به معنای نجابت محرومین در عدم اعتراضشان به وضعیت موجود بوده‌‌اند.
فتاح با اشاره به اینکه وظیفه کمیته امداد تنها رفع فقر محرومین است نه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نظیر کودکان کار و زنان خیابانی اظهار داشت: متاسفانه یکی از اشکالات مهم در تهران تعدد مراکز مرتبط با آسیب‌های اجتماعی خیریه است که بر این اساس می‌توان عنوان کرد کمیته امداد قانونا هیچ کاره بوده و باید متولی و قانونی خاصی در این رابطه تعریف شود.
وی به اقدامات شهرداری تهران درخصوص رفع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: درست است که شهرداری در این زمینه فعالیت‌هایی را به انجام رسانده لازم است هماهنگی در عرصه رسیدگی افزایش یابد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر هماهنگی کمیته امداد و شهرداری تهران در حل آسیب‌های اجتماعی گفت: کمیته امداد در تمامی جلسات برگزار شده از سوی مقام معظم رهبری و استانداری حضور فعالانه داشته و وظیفه خود را درخصوص رفع فقر خانواده‌های بی‌بضاعت به انجام رسانده است.
فتاح تاکید کرد: اقدامات کمیته امداد در حدی بوده که با قاطعیت اعلام می‌کنیم اگر فردی از نگاه دیگران مورد رسیدگی قرار نگرفته و معرفی شود بدون نوبت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
وی به عوامل عارضی و نه تنها ذاتی در بروز فقر اشاره کرد و اظهار داشت: قطعا نظام قادر به مسدودسازی و ریشه‌کنی عواملی است که امروز فقر گسترده و در نتیجه آسیب‌های ناشی از آن را موجب شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عدم برخورداری تمام اقشار جامعه از بیمه تامین اجتماعی و یا مهاجرت به دلیل بیکاری را یکی از عوامل موثر در بروز فقر دانست و تاکید کرد: احداث جاده و یا ایجاد انشعاب آب و برق از وظایف اولیه تمامی دولت‌ها بوده و باید پس از حل این مشکلات رفع آسیب‌ها به دلیل بسیاری از مسائل ریشه‌ای مورد توجه قرار گیرد.
فتاح مسائل موجود در رونق کسب و کار، صادرات و کوتاهی‌های صورت پذیرفته در ممانعت از قاچاق را از دیگر عوامل موثر در بروز فقر ذکر کرد و افزود: امروز 4 میلیون نفر به طور مستقیم و 2 میلیون نفر به طور غیرمستقیم تحت پوشش کمیته امداد بوده‌اند و این در حالی است که از این 6 میلیون نفر 2 میلیون نفر آنها مستمری دریافت نمی‌کنند.
وی به اعتراض مناطق محروم در خصوص رسیدگی به تهران و عدم رسیدگی به این مناطق اشاره کرد و افزود: واقعیت آن است که آسیب‌های اجتماعی تهران بسیار بیشتر از سایر بخش‌های کشور بوده و فقر موجود در تهران برخلاف دیگر شهرها سالم نیست.
فتاح تعداد خانوارهای تحت پوشش تهرانی در کمیته امداد را 40 هزار خانواده عنوان کرد و گفت: متاسفانه تناقض‌هایی در این خصوص در تهران وجود دارد که هنوز حل نشده و این در حالی است که در سایر شهرها با این گونه تناقض‌های مواجه نیستیم.
وی با بیان اینکه قبل از کمیته امداد در بنیاد تعاون سپاه بودم، تاکید کرد: ما به شورا کم خدمت نکرده‌ایم و چون شما مدیون ما هستید باید جبران کنید، بر این اساس شورا موظف به جبران است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امداد - کمیته - تهران - آسیب‌های - اجتماعی - اشاره - تاکید - رسیدگی - اینکه - میلیون - خمینی - افزود - موجود - متاسفانه - وضعیت - محرومین - شهرداری - اظهار - درخصوص - عوامل - اقدامات - مناطق - شهرها - جبران - مسائل - امروز - عنوان - رسانده - تمامی - هماهنگی - برخلاف - اولیه - شورای - وظایف - انشعاب - ایجاد - اسلامی - مسئولان - گسترده - معنای - برخورداری - جامعه - ممانعت - وظیفه -

نظر شما در مورد : جاده سازی یا ایجاد انشعاب آب و برق از وظایف اولیه دولت‌هاست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها