مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5732 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تندگویان خطاب به فتاح:

چگونه است که کمیته امداد به کمک های مردمی نظارت نمی کند؟

مازندشورا: عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به صحبت های رئیس کمیته امداد در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: تنها جایگاهی که بر عملکرد این خیریه ها نه نظارت می کند و نه دخالتی در پیشبرد اهداف شان دارد کمیته امداد است. سوال این است که چگونه است که کمیته امداد به کمک های مردمی نظارت نمی کند؟

مازندشورا:

بلدیه|محمدمهدی تندگویان با اشاره به اینکه خیریه ها برای آغاز فعالیت شان از وزارت کشور و نیروی انتظامی مجوز می گیرند تا بخش زیادی از کمک های بی شائبه و بی واسطه مردم را به نیازمندان برسانند، تصریح کرد: شفاف سازی های ایشان کمی کار دست مان می دهد تا به حال فکر می کردیم ما 20 هزار میلیارد از دولت طلبکاریم، اما همین لحظه 20 هزار میلیارد به دولت بدهکاریم!وی با ابراز تاسف از اینکه برخی از این خیریه ها به مراکز پولشویی تبدیل شده اند که روابطی دارند که نه به نفع شهرها است و نه مردم، تصریح کرد: سوال ما این است که رسیدگی به متکدیان و معتادان و زنان وظیفه چه کسی است؟ این معضلات مداوم بین سازمان ها پاسکاری می شود و در کارهای بین بخشی گم می شوند در حالی که بار زیادی از تهران از سمت همین افراد بر دوش شهر است.
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه املاک زیادی داریم که از ابتدای انقلاب از سمت کمیته امداد مصادره یا وقف شده اند و تحت مالکیت کمیته امداد درآمده اند که بخش زیادی مربوط به حومه و بخشی نیز در داخل شهر تهران هستند، بیان کرد: در بخشی زیادی از این کمیته ها یا بهره برداری مناسب انجام نشده یا برخی نیز توسط افرادی غصب شده اند که این املاک را پس نمی دهند. چرا نمی آییم این املاک را ساماندهی کنیم و از این املاک در جهت بهره برداری مناسب استفاده کنیم.
تندگویان پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک را داد تا با مشارکت شهرداری و کمیته امداد همه املاک سطح تهران شناسایی و معرفی شوند تا برای بارگذاری شان برنامه ریزی دقیقی انجام شود و افزود: پیشنهاد می دهیم برخی از املاک تاریخی و میراثی تهران را نیز به سازمان زیباسازی بدهیم تا به درستی به بهره برداری برسد.
سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: در خصوص تهران نیز باید بگویم ما جزء محروم ترین شهرهای کشور هستیم. پیشنهاد می کنم شب گردی های تهران را به سرزدن هایتان به سراسر کشور اضافه کنید. زیرا عمده کارتن خواب های امروز تهران متعلق به شهرستانی هایی است که با مهاجرت شان به معضلات تهران دامن زده اند.
وی با تاکید بر اینکه حتی باید بودجه های استان های دیگر را نیز به تهران بدهیم تا حاشیه نشینی های پایتخت کاهش یابد، ادامه داد: اگر در تهران خانواده ای را ببینیم که در کنار خیابان هستند، وظیفه چه کسی است که رسیدگی کند؟ باید بپرسم کمیته امداد چه سامانه ای دارد که به صورت آنلاین مشکلات را رصد کند؟ پس باید پایگاه های مستقیم اجتماعی به وجود آورید و اگر هم دارید تبلیغاتی نشده که ما از آن خبر داشته باشیم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - کمیته - املاک - زیادی - امداد - اینکه - برداری - پیشنهاد - تندگویان - شورای - مناسب - افزود - شهرسازی - بدهیم - معضلات - تصریح - خیریه - اشاره - میلیارد - رسیدگی - کمیسیون - وظیفه - معماری -

نظر شما در مورد : چگونه است که کمیته امداد به کمک های مردمی نظارت نمی کند؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها