مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5733 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 15:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه 8اعلام کرد

تلاش برای دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی با کمتر از 350متر پیاده روی

مازندشورا: شهردار منطقه 8 اعلام کرد: در حال تلاش برای دسترسی شهروندان به شبکه حمل و نقل عمومی با کمتر از 350متر پیاده روی هستیم.

مازندشورا:

بلدیه|بهمن نوری درباره وضعیت ترافیک منطقه گفت: روزانه 1000 دستگاه خودروی جدید وارد این شهر می‌شود. با توجه به حجم خودروها، تقاضا زیاد می‌شود و به همین دلیل ما نمی‌توانیم ظرفیت شبکه‌مان را به همان سرعت بالا ببریم و حتی اگر این کار را هم انجام دهیم بی فایده است.شهردار منطقه 8 با اشاره به اینکه راه حل ترافیک تهران این نیست که یک گذر جدید افتتاح کنیم افزود: راه حل ترافیک شهر تهران، حمل و نقل عمومی است. باید آنقدر در حمل و نقل عمومی جذابیت ایجاد کنیم تا همه کسانی که در ترافیک گرفتار می‌شوند یا از جای پارک کلافه شدند جذب شبکه حمل و نقل عمومی شوند.
نوری درباره ترافیک شدید خیابان آیت، چهارراه تلفنخانه و چهارراه سرسبز اظهار کرد: عرض شبکه ما در آن محدوده کم است. مثلا در مسیر بالای تلفنخانه مسیر جنوب به شمال، یک لاین برای استفاده این حجم زیاد خودرو داریم. 
وی ضمن تاکید بر اینکه بعضی خیابان‌ها قابل تعریض نیستند افزود: حتی تعریض هم راه حل نیست، ایستگاه BRT آنجا مشغول کار است، در منطقه 5 یا 6 ایستگاه مترو داریم و سعی کردیم وسایل نقلیه عمومی را تا جایی که ممکن است در دسترس مردم قرار دهیم.
شهردار منطقه 8 با اعلام اینکه فعلا برنامه‌ای برای افزایش خطوط BRT منطقه ندارند خاطر نشان کرد: درراستای بازنگری شبکه حمل و نقل اتوبوسرانی  به دنبال ارجای طرحی هستیم که  با کمتر از 350 متر پیاده روی، شهروندان بتوانند به شبکه حمل و نقل عمومی دسترسی پیدا کنند.
نوری با بیان اینکه این پروژه در حال بررسی است گفت: خیلی سریع به این اتفاق دست پیدا خواهیم کرد زیرا که در فاز مطالعاتی هستیم و با جابجایی یا اضافه و کم کردن خطوط به این نتیجه خواهیم رسید. 
شهردار منطقه 8 شهرداری تهران در پایان با اشاره به اینکه نمی‌شود ظرفیت منطقه را درباره ترافیک بالا برد تصریح کرد: ما فقط می‌توانیم ترافیک را مدیریت کنیم، راهکار ما این است و این مدیریت شامل همه چیز است که یا کاهش تقاضا دهیم یا از سیستم‌های هوشمند استفاده کنیم. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - ترافیک - عمومی - اینکه - شهردار - درباره - تهران - داریم - تعریض - هستیم - مدیریت - خواهیم - استفاده - ایستگاه - افزود - تقاضا - دسترسی - ظرفیت - اشاره - چهارراه - پیاده - تلفنخانه -

نظر شما در مورد : تلاش برای دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی با کمتر از 350متر پیاده روی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها