مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5734 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خبر داد

سرمایه گذاری برای ساخت هر زباله سوز 1600 تنی

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تمدید یک هفته ای فراخوان شرکت در طرح ساخت دو نیروگاه پسماند سوز اظهار کرد: پیش بینی می شود ساخت هر زباله سوز 1600تنی به مدت 24 ماه زمان می برد.

مازندشورا:

بلدیه|حسین جعفری اعلام کرد: سرمایه گذاری پیش بینی شده برای ساخت هر زباله سوز 1600 تنی بین 900 تا هزار و 200 میلیارد تومان است و این در حالی است که بلافاصله پس از بهره برداری اولیه آزمایشی، این نیروگاه ها به شبکه سراسری برق وصل می شوند.
به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برق تولیدی دو نیروگاه پسماند سوز توسط دولت جمهوری اسلامی ایران به مدت 20 سال به صورت تضمینی خریداری می شود.
وی درباره ویژگی های مد نظر مدیریت شهری برای انتخاب شرکت های سازنده نیروگاه های پسماند سوز اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل پیش رو موضوع بکار گیری تکنولوژی روز و شناخته شده دنیا است به طوری که نمی خواهیم تجربه جدیدی در ایران داشته باشیم بلکه به دنبال تکنولوژی شناخته شده ای هستیم که در همه دنیا معتبر باشد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح کرد: تکنولوژی ساخت دو نیروگاه پسماند سوز با ظرفیت 1600 تن نباید آلایندگی محیط زیستی داشته باشد و همه استانداردهای اروپایی و حتی استانداردهای مد نظر ایران باید در آنها لحاظ شده و به تائید سازمان حفاظت محیط زیست و وازرت بهداشت برسد چرا که رعایت استانداردها جزو شروط اصلی است.
جعفری شرط دیگر پیش روی شرکت کنندگان در فراخوان طرح ساخت دو نیروگاه پسماند سوز را آموزش نیروی انسانی در ایران عنوان کرد و گفت: مدیریت شهری برای اداره این دو نیروگاه نیازمند نیروی انسانی بومی است تا راهبری این مراکز را بر عهده بگیرند از این رو با وجود سرمایه گذاری به شکل B.O.T باید توانمندی نیرویهای ایرانی نیزدر جریان اجرایاین پروژه ها مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: به طور حتم با استفاده ازدانش بومی ، برخی از تجهیزات در داخل ساخته می شوند و انتقال برخی تجهیزات نیز با هدف بهره گیری نیروی مهندسی داخلی است تا توانمندی فنی ارتقاء پیدا کند و علاوه بر حل مشکل شیرابه ، دفن زباله و حفظ زمین پاک، گامی در جهت افزایش توانمندی ها برای ساخت سایر زباله سوزها در کشور برداشته شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پسماند - نیروگاه - مدیریت - زباله - تکنولوژی - نیروی - مدیرعامل - سرمایه گذار - گذاری - شهرداری - توانمندی - تهران - سرمایه - تجهیزات - جعفری - شناخته - استانداردهای - انسانی -

نظر شما در مورد : سرمایه گذاری برای ساخت هر زباله سوز 1600 تنی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها