مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5735 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 شهریور 1395 -ساعت : 15:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه شورای شهر تهران عنوان شد؛

نقش کمیته امداد و بهزیستی در محله هرندی مشخص شود

مازندشورا: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در موضوع محله هرندی نقش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشخص شود، گفت: در حال حاضر شهرداری، کمیته امداد و بهزیستی هرکدام راه خود را می روند.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت الله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با اشاره به املاک و باغات متعلق به کمیته امداد، اظهار کرد: در نگهداری فضای سبز این املاک تعلل صورت می گیرد و انتظار داریم دقت بیشتری در حفظ و نگهداری از این باغات صورت گیرد.وی با بیان اینکه تب، علامت بیماری است که ریشه در مشکلاتی در بدن دارد، تصریح کرد: برای بیمار دارای تب باید استامینوفن تجویز کرد، اما به موازات آن باید علت تب را جستجو و آن را درمان کنیم. اطعام ۷۰ هزار نفر در ماه رمضان همانند تجویز استامینوفن است ولی در کنار آن بایستی پدیده فقر را شناسایی کرده و به علت بپردازیم نه اینکه صرفا در مورد فقرا به عنوان معلول نگاه و مداخله کنیم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی را آسیب شناسی کنیم می توان گفت این آسیب ها و تهدیدات ریشه در توسعه نامتوازن دارد باید از این منظر به موضوع نگریسته و مداخلات لازم را انجام داد.
حافظی با اشاره به حکم انتصاب رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی در حکم انتضاب شما آمده است، از سوی دیگر در ماده ۱۰۴ برنامه پنج ساله دوم مصوب شورا برای شهرداری تکالیفی تعیین شده است.
وی ادامه داد: در این ماده کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی، تدوین سند جامع رفاه اجتماعی برای اقشار در معرض آسیب، ایجاد بانک اطلاعات در حوزه فقر شهری با هماهنگی دستگاه های ذی ربط، توسعه و ارتقای مراکز بازآفرینی، بهره مندی از ظرفیت سازمان های غیردولتی در توانمندسازی افراد در معرض آسیب، ایجاد بازارهای خود اشتغالی به منظور توانمندسازی زنان آسیب پذیر، همکاری در اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد، توسعه مددسراها و گرمخانه ها و گسترش واحدهای مشاوره و مددکاری و روانشناختی در خانه های سلامت، شناسایی و همکاری در اسکان افراد و خانواده های بی سرپناه و بی سرپرست و همکاری در تامین زیرساخت خدمات روزانه به کودکان در معرض آسیب تکلیف شده است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران  با اشاره به اینکه حال سئوال اینجاست، در موضوع محله هرندی نقش کمیته امداد و سازمان بهزیستی چه بوده است، گفت: انتظار داریم نهادهای مربوطه برنامه مشترک مواجهه با آسیب های اجتماعی داشته باشند. در حال حاضر شهرداری، کمیته امداد و سازمان بهزیستی هرکدام راه خود را می روند.
وی گفت: قطعا همراهی وزارت راه و شهرسازی در تامین مسکن این اقشار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد اشتغال آنان نیز ضروری است. انتظار داریم برنامه عملیاتی مشترک بین این حوزه ها با محور فقر شهری در حوزه های کودکان کار و خیابان، متکدیان، زنان بدسرپرست، زنان بی سرپرست، تدوین بانک اطلاعات مشترک، پیش بینی سازو کارهای توانمندسازی و کارآفرینی به عنوان سند مشترک بین دستگاهی، تدوین و ارائه شود و مبنای اقدامات بعدی قرار گیرد. متاسفانه امروز این خلا وجود دارد از این رو تلاش های هر کدام از دستگاه ها بی نتیجه بوده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - کمیته - امداد - مشترک - توانمندسازی - شورای - برنامه - خدمات - انتظار - داریم - ایجاد - تدوین - اینکه - اشاره - بهزیستی - عنوان - تهران - تامین - ارائه - سلامت - توسعه - همکاری - شهرداری - دستگاه - کودکان - وزارت - سرپرست - افراد - اطلاعات - اقشار - شناسایی - خمینی - املاک - امروز - حافظی - هرندی - باغات - نگهداری - کمیسیون - تجویز - استامینوفن - تصریح - موضوع -

نظر شما در مورد : نقش کمیته امداد و بهزیستی در محله هرندی مشخص شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها