مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5771 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 شهریور 1395 -ساعت : 14:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداری ها: در لوایح دولت بر منابع درآمدی پایدار و عدم تکیه بر عوارض ساخت و ساز تاکید شده است

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان این که شهرداری ها باید برای منابع درآمدی پایدار برنامه ریزی داشته باشند، گفت: در لایحه مدیریت شهری بر ضرورت استفاده از منابع درآمدی پایدار و عدم تکیه شهرداری ها بر عوارض ساخت و ساز تاکید شده است.

به گزارش  خبرگزاریایرنا، علی نوذرپور روز چهارشنبه 3 شهریور در مراسم افتتاح هجدهمین گردهمایی مدیران و معاونان برنامه ریزی و توسعه کلانشهرهای کشور در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت افزود: شهرداری ها بایستی برای منابع درآمدی پایدار به گونه ای برنامه ریزی کنند که تکیه آنها از عوارض به ساخت و ساز ها به عوارض بر مصرف فضاهای شهری تغییر کنند.

وی اظهار داشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی میثاق ملی ما ایرانیان، تکلیف مشخص و معینی از نظام اداری امور مجلس از اداره امور کشور مطرح کرده و این تکلیف علی رغم این که در قانون اساسی آمده در قوانین دیگر مورد اعتنا قرار نگرفته است.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خاطر نشان کرد: در این دوره از فعالیت تلاش کرده ایم تا این ظرفیت قانون اساسی را در قانون جدیدی که برای مدیریت شهری تنظیم شده، لحاظ کنیم.

وی با بیان این که سال گذشته لایحه مدیریت شهری از سوی وزیر کشور به دولت ارایه شده ، اظهار کرد: در زمان حاضر این لایحه از مسیر تخصصی دولت گذشته و آماده بررسی در کمیته های فرعی است.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خاطر نشان کرد: این لایحه دارای 152 ماده است که به مباحث مربوط به مدیریت شهری پرداخته که امیداریم در ادامه مورد بررسی و تصویب دولت و مجلس قرار گیرد.

وی با بیان این که در لایحه مدیریت شهری و لوایح دیگر از سوی وزارت کشور بر مسایل اساسی مورد نیاز شهرداری ها توجه شده، تصریح کرد: علاوه بر تنظیم این لایحه توانسته ایم پنج سند را بر اساس گزارش ها و جمع بندی ها در حوزه مدیریت شهرداری شامل فضای سبز، مدیریت پسماند، آتش نشانی ، صنایع مشاغل شهری و حمل و نقل به تصویب دولت برسانیم و ابلاغ کنیم.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصویب سند های یاد شده در حوزه های مختلف را در بهبود وضعیت شهر بسیار موثر دانست و بیان کرد: علاوه بر این، سند آسیب شناسی در حوزه فرهنگی اجتماعی شهرها نیز به دولت ارایه شده است.

نوذرپور بیان داشت: سند آسیب شناسی شهرسازی را نیز به وزارت راه و شهرسازی ارایه داده ایم تا از طریق این وزارتخانه به دولت ارایه شود.

وی سازماندهی شهردارها را از توجهات وزارت کشور عنوان و تصریح کرد: تا پایان امسال، تمام شهردار ها باید بر اساس بخشنامه ضوابط تشکیلاتی ابلاغی از سوی وزارت کشور سازماندهی شوند.

وی در ادامه سخنان خود به نقش مهم شوراهای اسلامی اشاره و یادآور شد: بر اساس قانون شوراها، این مجموعه بایستی برای همه حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و رفاهی پیشنهاد داشته باشد و راه حل ارایه دهد.

هجدهمین گردهمایی مدیران و معاونان برنامه ریزی و توسعه کلانشهرهای کشور، از امروز (چهارشنبه) با هدف انتقال تجربه ها، بررسی چالش های مدیریت شهری و پیداکردن راهکارهای حل و مواجهه به میزبانی شهرداری کلانشهر رشت در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت آغاز شده است.

در این گردهمایی مسائل مرتبط با نظام جامع مدیریت شهری، آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها، اقتصاد مقاومتی در حوزه عملکردی شهرداری ها، بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مشترک شهرداری های کلانشهر ها در حوزه تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مدیریت - لایحه - معاون - قانون - ارایه - اساسی - عوارض - پایدار - بررسی - وزارت - درآمدی - منابع - دهیاری - برنامه - فرهنگی - تصویب - گردهمایی - ساخت و ساز - تخصصی - گذشته - ادامه - اجتماعی - سازماندهی - کلانشهر - مسائل - شهرسازی - تنظیم - علاوه - شناسی - تصریح - الانبیاء - چهارشنبه - هجدهمین - مدیران - نوذرپور - گزارش - لوایح - تاکید - معاونان - توسعه - اسلامی - تکلیف - اظهار - بایستی - کلانشهرهای - مجتمع - اداری -

نظر شما در مورد : معاون امور شهرداری ها: در لوایح دولت بر منابع درآمدی پایدار و عدم تکیه بر عوارض ساخت و ساز تاکید شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها