مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5804 -تاریخ انتشار : جمعه 05 شهریور 1395 -ساعت : 09:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

نیاز سرمایه‌گذاری در شبکه ریلی و قطارهای حومه‌ای به مشوق‌های قانونی/ دستگاه‌ها بجای سنگ‌اندازی حمایت کنند/ شهرداری‌ها وظیفه سنگینی در توسعه شبکه ریلی اطراف شهرها دارند

مازندشورا: رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاراینکه ه به برای ورود بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاری در شبکه ریلی کشور بویژه قطارهای حومه‌ای به مشوق های قانونی نیاز داریم گفت: سرمایه گذاری برای حاشیه نشینان و مناطق محروم و توسعه خطوط ریلی برای جابجایی مسافران باید در اولویت اقدام ها و برنامه های راه آهن قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «محمدرضا رضایی» افزود: وجود مشوق های قانونی برای سرمایه گذاری در بخش ریلی سبب خواهد شد در این بخش به پیشرفت های مهم دست پیدا کنیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از توسعه خطوط قطارهای حومه ای در اطراف کلانشهر ها و اثبات جایگاه آن توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران حمایت خواهیم کرد، گفت: در اهمیت توسعه شبکه ریلی همین بس که بگوییم این صنعت بزرگ می تواند به عنوان ارزان ترین و کارآمدترین و با ایمنی بالا حجم زیادی از مسافران درون و برون شهری را از نقطه ای به دیگر نقاط کشور جابجا کند.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه ریلی امری ضروری برای کشور محسوب می شود، ادامه داد: در دنیا جایگاه صنعت ریلی بیش از دیگر صنایع است اما متاسفانه این مساله در کشور ما برعکس است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی درباره قطارهای حومه ای بیان کرد: متاسفانه آنطور که باید نتوانستیم در بخش ریلی به سرمایه گذاری های بزرگ دست پیدا کنیم اما درصددیم با حمایت از راه آهن و جایگاه ویژه آن برای توسعه قطارهای حومه ای، گام های بزرگی برداریم.

رضایی گفت: سرمایه گذاری برای حاشیه نشینان و مناطق محروم و توسعه خطوط ریلی برای جابجایی مسافران باید در اولویت اقدام ها و برنامه های راه آهن قرار گیرد و سازمان های دیگر به جای سنگ اندازی از آن حمایت کنند.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها وظیفه سنگینی را برای توسعه شبکه ریلی در اطراف شهرها دارند و چنانچه با مشکلی روبرو شوند باید وزارت راه و شهرسازی را برای کمک دعوت کنند.
توسعه قطارهای حومه ای در اطراف کلانشهرها از سیاست های مهم وزارت راه و شهرسازی به شمار می رود و از این رو، راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد راه اندازی شرکت قطارهای حومه ای در کشور است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توسعه - قطارهای - اسلامی - اطراف - حمایت - شورای - سرمایه گذار - شهرسازی - گذاری - وزارت - سرمایه - جایگاه - اینکه - مسافران - اندازی - متاسفانه - نماینده - جمهوری - دارند - قانونی - عمران - وظیفه - سنگینی - کمیسیون - شهرها - رضایی -

مطالب مرتبط با : نیاز سرمایه‌گذاری در شبکه ریلی و قطارهای حومه‌ای به مشوق‌های قانونی/ دستگاه‌ها بجای سنگ‌اندازی حمایت ک...
نظر شما در مورد : نیاز سرمایه‌گذاری در شبکه ریلی و قطارهای حومه‌ای به مشوق‌های قانونی/ دستگاه‌ها بجای سنگ‌اندازی حمایت ک...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها