مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 582 -تاریخ انتشار : شنبه 10 آبان 1393 -ساعت : 15:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی شهرها

مازند شورا: دبیرکل سازمان ملل متحد همزمان با 31 اکتبر و به مناسبت روز جهانی شهرها در پیامی گفت: شهرداران صدای شهروندان خود هستند و نقشی متمرکز در ساخت شهرهایی با طراحی مناسب به عنوان موتورهای رونق، نوآوری و دربرگیرندگی دارند.

مازند شورا: بان کی مون اظهار کرد: روز جهانی شهرها یکی از میراث‌های نمایشگاه شانگهای 2010 است که در آن جامعه بین المللی بهترین ممارست‌ها و مفاهیم شهری از سراسر جهان را مورد کاوش قرار داد.

دبیر کل سازمان ملل با اشاره به شعار روز جهانی شهرها یعنی «پیشبرد تحولات شهری» افزود: انتخاب این شعار توان پیشگامی شهرها را مشخص می‌کند. در جهانی که بیش از نیمی از جمعیت آن در مناطق شهری زندگی می‌کنند، آینده بشر عمدتا آینده‌ای شهری است. ما باید حق شهرنشینی را یاد بگیریم که به معنای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای،‌ افزایش تاب آوری، حصول اطمینان از خدمات پایه‌ای مانند آب و سیستم بهداشتی دفع فاضلاب و طراحی خیابان‌های امن برای عموم و فضاهایی برای عموم افراد است.

به گزارش مازند شورا به نقل از مرکز اطلاع رسانی ملل متحد، به گفته بان کی مون، شهرهای قابل زندگی نه تنها برای ساکنان آن بسیار مهم هستند بلکه برای ارائه راه حل در مورد برخی از جنبه‌های کلیدی توسعه پایدار حائز اهمیت‌اند. همچنین امروز زمان آن است تا مشارکت و همکاری شهرداران و سایر رهبران شهری مورد شناسایی قرار گیرد. دگرگونی شهری نیازمند اراده سیاسی و ظرفیت برای هماهنگی بسیاری از بازیگران و ذی نفعان است. شهرداران صدای شهروندان خود هستند و از نقشی متمرکز در ساخت شهرهایی با طراحی مناسب به عنوان موتورهای رونق، نوآوری و دربرگیرندگی برخوردار هستند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دبیرکل سازمان ملل مت - -

مطالب مرتبط با : پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی شهرها
نظر شما در مورد : پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی شهرها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها