مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5820 -تاریخ انتشار : جمعه 05 شهریور 1395 -ساعت : 19:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چمران خبر داد

رایزنی شورای شهربا عارف برای اصلاح بند4

مازندشورا: رئیس شورای شهر تهران از تداوم رایزنی شورا با نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی برای عدم تصویب ماده 4 برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: به شخصه برای اصلاح یکی از بندهای برنامه ششم توسعه که منجر به حذف پرداخت مستقیم مالیات بر ارزش افزوده شهرها به شهرداری ها می شود، با آقای دکتر عارف رایزنی هایی انجام دادم تا شاهد تصویب این ماده واحده نباشیم. به طوری که در یک نامه سه صفحه ای اشکالات برنامه و خطرات تضعیف شوراها و شهرداری ها را اعلام کرده ایم.

مازندشورا:

بلدیه|مهدی چمران ، با تاکید بر اینکه مخالفت با برخی بندهای برنامه ششم توسعه که منجر به تضعیف شوراها می شود یک حرکت عمومی در شوراهای سراسر کشور ایجاد کرده است، تصریح کرد: برخی از نمایندگان مجلس دهم که سابقه شهردار بودن یا عضویت در شورای شهر دارند نیز به خوبی از اشکالات برنامه ششم توسعه آگاهند و از همین رو از مخالفان سرسخت این لایحه دولتی هستند.  وی ادامه داد: علاوه بر مخالفت های نمایندگان مجلس، از سمت شورای عالی استان ها نیز جلسه ای با مراکز استان ها در زنجان برگزار کردیم تا دغدغه های مدیران شهری سایر استان ها به صورت دسته بندی و جمع بندی شده از کانال شورای عالی استان ها به مجلسی ها اعلام شود.  
وی با اشاره به اینکه شورای عالی استان ها در نامه ای سه صفحه ای اشکالات برنامه ششم توسعه به کمیسیون های مربوطه و تخصصی و کمیسیون تلفیق ارسال شده است، خاطر نشان کرد: اعتراض به برنامه ششم توسعه در میان تمامی مدیران شهری و اعضای شورای شهرهای سراسر کشور یک مساله عمومی است و شوراهای سایر استان ها تلاش کرده اند در جلسات چهره به چهره با نمایندگان استان هایشان مشکلات این برنامه را برطرف کنند.
چمران با بیان اینکه برنامه ششم توسعه از سمت بسیاری از نمایندگان مجلس نیز به عنوان یک برنامه جامع پذیرفتنی نیست، ادامه داد: در جلسه ای که شورای شهر تهران با فراکسیون مدیریت شهری مجلس دهم برگزار کرد، مشخص شد که در زمینه اصلاح و عدم تصویب ماده 4 و برخی بندهای دیگر برنامه ششم توسعه که به اصطلاح فاتحه شوراهای شهرها را می خواند، آتش برخی نمایندگان در زمینه مخالفت با این برنامه تندتر از شورایی هاست.
رئیس شورای شهر تهران عدم تصویب برنامه ششم توسعه در کمیسیون های عمران، شوراها و اقتصاد را از نشانه های اعتراض خود نمایندگان مجلس دهم به برنامه ششم توسعه برشمرد و متذکر شد: بی شک عدم تصویب این برنامه در کمیسیون های تخصصی سبب می شود برنامه در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب نرسد و بالطبع در صحن علنی نیز رای نیاورد. در این صورت نیز بار دیگر برنامه پنجم توسعه جایگزین برنامه ششم پیشنهادی دولت یازدهم خواهد شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - توسعه - شورای - استان - نمایندگان - کمیسیون - تصویب - چمران - شوراهای - شورای عالی استان ها - مخالفت - اینکه - تخصصی - تلفیق - تهران - زمینه - اعتراض - اصلاح - سراسر - عمومی - شوراها - اشکالات - ادامه - برگزار - بندهای - مدیران -

نظر شما در مورد : رایزنی شورای شهربا عارف برای اصلاح بند4

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها