مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5839 -تاریخ انتشار : شنبه 06 شهریور 1395 -ساعت : 11:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر راه و شهر سازی خبر داد:

برپایی بیش از ۱۰ میلیون نفر ساعت آموزش در زمینه بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری/ آموزش حرفه‌‌مندان شهری، مدیران و نهادهای مردمی

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهر سازی از برگزاری و حمایت ۲۰۹ دوره آموزش استانی و ستادی و رویدادهای آموزشی- ترویجی در زمینه بازآفرینی بافت‌های هدف خبر داد که معادل ۱۰ میلیون و ۲۱۱ هزار نفر ساعت شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: از ابتدای آغاز دولت یازدهم تا کنون  شرکت عمران وبهسازی شهری ایران موفق به برگزاری و حمایت از ۲۰۹ دوره آموزشی و رویداد آموزشی- ترویجی معادل ۱۰ میلیون ۲۱۱ هزار نفر ساعت شده است.

وی افزود: در کنار برگزاری این دوره ‌ها، فیلم، انیمیشن، کتاب، بیانیه و بروشورهایی نیز با هدف آموزش غیرمستقیم و ترویج در حوزه ماموریت‌های عمران و بهسازی، تهیه و در اختیار مخاطبان متعدد قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های برنامه‌های آموزشی شرکت مادر در این دوره تلاش برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین آموزشی به صورت غیرمستقیم و در قالب یادگیری دوسویه است.

معاون وزیر راه و شهر سازی دوره های آموزشی ستادی  را ۱۰۷ دوره برای ۸۵۶۰ نفر در زمان حدود ۳۵۶ ساعت اعلام و اظهار کرد: از ابتدای مهر ماه ۱۳۹۲ در مجموع سه میلیون و ۴۷ هزار و ۳۶۰ نفرساعت آموزش در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران  ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه این دوره‌های آموزشی به شکل نشست‌های تخصصی و کارگاه ‌‌های تعاملی- آموزشی و در حوزه‌‌های مبانی و مفاهیم پایه بازآفرینی شهری، راهبردها و سیاست‌ها، برنامه‌‌های عملیاتی، شیوه‌های اجرایی و بررسی تجارب برگزار شده‌اند، گفت:  در ۱۰۷ دوره  آموزشی ستادی به موضوعات مختلفی همچون نهاد توسعه محله، بازآفرینی شهری پایدار، تجربه‌های بهسازی و نوسازی مسکن و بهره ‌برداری از ساختمان‌های پرداخته شده است.

ایزدی، مخاطبان این دوره‌ها را حرفه‌‌مندان شهری، مدیران شهری، دانشگاهیان، نهادهای مردمی و شهروندان اعلام کرد و با بیان اینکه در دولت یازدهم پس از تدقیق رویکردها و سیاست‌ها بازآفرینی  بافت هدف شهری در کل کشور ۴۸ دوره آموزشی استانی برای ۲۸۸۰نفر در زمان حدود ۲۰۹ ساعت برگزار شده،  عنوان کرد:  در مجموع ۶۰۱ هزار و ۹۲۰ نفرساعت آموزش در سطح استان‌ها برگزار شده است.

وی ادامه داد: این دوره ‌ها به شکل همایش، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی و در حوزه‌های مبانی و مفاهیم پایه بازآفرینی شهری، راهبردها و سیاست‌ها، برنامه‌ های عملیاتی و شیوه ‌های اجرایی بوده است.  

 معاون وزیر راه و شهر سازی با اشاره به اینکه در ۴۸ دوره آموزشی استانی به موضوعات مختلفی همچون مفاهیم بازآفرینی شهری پایدار، الزامات قانونی عمران و بهسازی، ظرفیت ‌سازی، تاب‌آوری شهری و ... پرداخته شده است، گفت:  مخاطبان این دورهها شامل حرفه‌مندان شهری، مدیران شهری، دانشگاهیان، نهادهای مردمی و شهروندان هستند.

معاون وزیر راه و شهر سازی به مشارکت و همکاری در برگزاری  ۵۴ رویداد آموزشی- ترویجی برای ۸۱۰۰ نفر در زمان ۸۱۰ ساعت اشاره کرد و افزود: در مجموع ۶ میلیون و ۵۶۱ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است. این رویدادها به شکل کنفرانس، همایش، بزرگداشت، جشنواره، سمینار و نشست در حوزه‌های مناسبتی، موضوعی و رویکردها  و در مقیاس‌های بین‌المللی و ملی بوده است که مخاطبان این دوره‌ها شامل حرفه‌مندان شهری، مدیران شهری، دانشگاهیان و در برخی موارد عموم شهروندان علاقه‌مند به موضوع هستند


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزشی - آموزش - بازآفرینی - مخاطبان - عمران - معاون - میلیون - بهسازی - مدیران - برگزار - دانشگاهیان - اشاره - اینکه - مجموع - مفاهیم - نهادهای - مردمی - سیاست‌ها - شهروندان - اجرایی - عملیاتی - موضوعات - دوره‌ها - همایش - حوزه‌های - حرفه‌مندان - استانی - راهبردها - همچون - پایدار - پرداخته - مختلفی - نفرساعت - یازدهم - برگزاری - رویداد - ابتدای - ایزدی - حرفه‌‌مندان - شهرسازی - ترویجی - افزود - نشست‌های - تخصصی - ارائه - اعلام - غیرمستقیم - شیوه‌های - مبانی -

مطالب مرتبط با : برپایی بیش از ۱۰ میلیون نفر ساعت آموزش در زمینه بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری/ آموزش حرفه‌‌مندان شه...
نظر شما در مورد : برپایی بیش از ۱۰ میلیون نفر ساعت آموزش در زمینه بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری/ آموزش حرفه‌‌مندان شه...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها