امروز چهار شنبه 26 مهر 1396 ساعت 07:17:21

آرشیو ارتباط با ما ثبت نام کاندیدا

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5848 -تاریخ انتشار : شنبه 06 شهریور 1395 -ساعت : 12:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهرآبادی خبر داد؛

افزایش قیمت مسکن مهر در دولت دهم تدوین شد/ جزئیات افتتاح ۸ هزار واحد مسکن مهر پرند

مازندشورا: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با تاکید بر تدوین افزایش قیمت مسکن مهر در دولت دهم از افتتاح هشت هزار واحد مسکن مهر پرند خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه از یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر ۳۰۶ هزار واحد نیمه‌تمام است، گفت: از این تعداد تقریبا ۵۸ هزار واحد خودمالک است که تسهیلات آنها پرداخت شده و پیگیری آن با وزارت راه و شهرسازی نیست.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه حدود ۲۴۴ هزار واحد می‌ماند که از این تعداد ۱۶۶ هزار واحد مشکل دار است، افزود: مابقی ۸۲ هزار واحد مشکلاتی دارند که با پولی که به زودی به این پروژه تزریق شده،  تکمیل می‌شود. در حال حاضر همه توان ما برای جمع کردن این واحدها است تا تعداد افتتاح‌ها را به ۲ میلیون واحد برسانیم.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی درباره تعاونی‌های مسکن مهر پرند و مشکلاتی که برخی از آنها برای متقاضیان به وجود آورده‌اند، گفت: مشکلی که تعاونی مپسا ایجاد کرده را با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حال پیگیری هستیم و آنها هم نسبت به این قضیه معترض هستند.

مهرآبادی با بیان اینکه به شرکت عمران و مدیرعامل بانک رفاه نامه زدیم که هیات مدیره فعلی این تعاونی باید کنار بروند، گفت: آنها یک گزارش از پروژه به دادند که ما قبول نداریم زیرا اینها کارگزار هستند بنابراین اعلام کردیم که کار را به شرکت عمران شهرهای جدید بدهند و پولی هم نمی‌خواهیم.

وی با اعلام اینکه دو هفته گذشته یک پیرو نامه به شرکت عمران شهرهای جدید و بانک رفاه زدم، اظهار داشت: در پرند نسبت به پردیس عملکرد خوبی داشتیم  و تاکنون ۵۴ هزار واحد افتتاح شده و ۸ هزار واحد هم اعلام کردند که در هفته دولت افتتاح می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه در شهر پرند ۷ هزار واحد فاقد متقاضی و مابقی مشکل خدمات زیربنایی دارد، گفت: محوطه سازی ها مشکلی ندارد واگر خدمات تامین شود ما به سرعت محوطه سازی را انجام می‌دهیم.

مهرآبادی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل ماخدمات زیربنایی است به مهر گفت: امیدواریم که تعداد واحدهای افتتاح شده از مرز ۷۰ هزار واحد تا پایان سال بگذرد. اگر خدمات زیربنایی تامین شود بیش از ۷ هزار واحد امکان واگذاری دارند و فقط مشکل تامین خدمات زیربنایی است.

وی با تاکید بر اینکه از نظر ساخت مشکلی نداریم اما روند نشان داده که برای امسال این واحدها تمام نمی‌شود، افزود: اما برای سال آینده امیدواریم که به اتمام برسد. یکی دیگر از مشکلاتی که در پرند داریم این است که مردم سهم خود را نمی‌پردازند در حالیکه اگر مردم آورده خود را بپردازند و خدمات زیربنایی تامین شود، ۸۸ هزار واحد تاپایان سال به اتمام می‌رسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه مشکل مسکن مهر به جز مواردی که مشتری ندارد فقط کمبود اعتبار است، اظهار داشت: علت گرانی مسکن مهر این بود که در سال ۹۱ تحریم شدید باعث چندبرابر شدن قیمت مصالح ساختمانی شد و حتی کارگاه ها در حال تعطیل شدن بود.

مهرآبادی ادامه داد: در دولت قبل دو دستورالعمل تدوین شد و در این دولت هم یک دستورالعمل دیگر ابلاغ شد تا قیمت ساخت مسکن مهر افزایش پیدا کند و الان مبلغ قراردادهای ساخت مسکن مهر بطور متوسط ۴۲۰ هزار تومان است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - شهرسازی - خدمات - مهرآبادی - زیربنایی - تعداد - تامین - وزارت - افتتاح - مشکلاتی - عمران - مشکلی - اعلام - اظهار - شهرهای - ندارد - دستورالعمل - اتمام - امیدواریم - نداریم - محوطه - پروژه - میلیون - گزارش - تدوین - افزایش - پیگیری - اشاره - واحدها - دارند - مابقی - افزود - تعاونی -

مطالب مرتبط با : افزایش قیمت مسکن مهر در دولت دهم تدوین شد/ جزئیات افتتاح ۸ هزار واحد مسکن مهر پرند
نظر شما در مورد : افزایش قیمت مسکن مهر در دولت دهم تدوین شد/ جزئیات افتتاح ۸ هزار واحد مسکن مهر پرند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها