مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5853 -تاریخ انتشار : شنبه 06 شهریور 1395 -ساعت : 14:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دیدار رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با سفیر اکوادور مطرح شد

آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات آموزشی در حوزه مدیریت شهری

مازندشورا: در دیدار سفیر اکوادور با رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران زمینه های همکاری در برگزاری اجلاس اسکان بشر3 و مشارکت فعالانه شهرداری تهران در آن، بررسی شد.

مازندشورا:

بلدیه| شهرام گیل آبادی در جریان این دیدار اعلام کرد: شهرداری تهران آمادگی دارد تا در یک تبادل دو سویه تجربیات موثر در حوزه های شهرسازی ، پروژه های عمرانی ، پیاده سازی طرح های فضای سبز و برنامه ریزی شهری را در فضای دیپلماسی در اختیار کشور اکوادور قرار دهد.
گیل آبادی گفت: تهران در بسیاری از حوزه های شهری رکورد دار است به طوری که طی سال گذشته 37 کیلومتر مسیر مترو ساخته شده و تا پایان سال جاری نیز به رکورد ساخت 100 کیلومتر مترو دست پیدا می کند و شهرداری تهران توانسته است با اقدامات عمرانی خود، انقلابی در پروژه های عمرانی مترو داشته باشد.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به اینکه میانگین بارش باران در شهر تهران 250 میلی متر است ، گفت: با وجود کم بودن میزان باران در شهر تهران به ازای هر نفر 16 متر مربع فضای سبز درون شهری وجود دارد و توانایی مدیریت شهری در ایجاد فضای سبز به حدی رسیده است که آمادگی انتقال تجربیات خود را به سایر شهرهای جهان دارد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تهران دارای 38 هزار هکتار کمربند سبز است و در در جهت توسعه ورزش همگانی و استفاده از تجهیزات ورزشی دو هزار و 165 بوستان تهران گام های اساسی برداشته شده است.
به گزارش تهران  سما اومبرتو بینوئزا رودریگز، سفیر اکوادور در تهران در این دیدار در خواست کرد تا زمینه لازم برای امضای قرارداد خواهر خواندگی دو شهر تهران و کیتو فراهم شود.
سفیر اکوادور همچنین با اشاره به تجربیات شهرداری تهران در توسعه شهری و به ویزه ساخت فضای سبز گفت : شهرداری تهران در زمینه توسعه شهری تجربیات ارزشمندی در اختیار دارد و با توجه به رشد شهری ، راه حل های پیش رو می تواند برای توسعه شهری بسیار موثر باشد.
سفیر اکوادور در تهران سفر آتی دکتر قالیباف به اکوادور را برای هر دو کشور مثبت خواند گفت: در حال حاضر کل جمعیت کشور ما در شهر تهران شما جا می گیرد و به همین دلیل مشکلات شهرهای بزرگ همانند شهر تهران را نداریم اما علاقه مند هستیم از تجربیات شهرداری تهران در زمینه ساخت مترو و به ویژه ساخت فضای سبز بهره مند شویم و این امکان فراهم شود تا کارشناسان شهری کیتو بتوانند از خدمات آموزشی شهرداری تهران بهره مند شوند.
وی با اشاره به سفری که اخیرا به مسکو داشت، اظهار کرد: درشهر مسکو درباره ایستگاه های مترو این شهر که دارای قدمت تاریخی است از من سوال شد و من هم در پاسخ اظهار کردم هر چند مترو مسکو پرستیژ خاصی دارد، اما مترو تهران کمی بالاتر از مترو مسکو است چرا که از سازماندهی بسیار خوبی برخوردار است و سادگی و زیبایی خاصی دارد.
سفیر اکوادور در تهران همچنین با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه این کشور در دیدار از ویتنام گفت: در این دیدار وزیر امور خارجه اکوادور به شهردار هانوی پیشنهاد داد تا با شهردار تهران قراردادی برای مراقبت از فضای سبز امضا کند÷÷÷ چرا که هنر ایرانی ها از گذشته تا کنون ایجاد و حفظ و نگهداری باغ های زیبا بوده است.
وی تاکید کرد: امیدواریم شهرداری تهران تجربیات خود را در زمینه ساخت باغ سازی در اختیار شهرهای اکوادور قرار دهند و با فراهم شدن پیمان خواهر خواندگی در کنار برگزاری اجلاس اسکان بشر در کیتو، امکان ایجاد قرار دادهای مشترک در حوزه توسعه شهری فراهم شود.
به گزارش تهران سما اجلاس جهانی اسکان بشر 3 به میزبانی شهر کیتو پایتخت اکوادور در مهرماه سال جاری برگزار می شود و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران نیز به عنوان یکی از شهرداران مدعو جهان در این رویداد مهم بین المللی شرکت می کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - اکوادور - تجربیات - توسعه - دیدار - زمینه - اشاره - فراهم - شهرهای - اظهار - اختیار - ایجاد - عمرانی - آمادگی - شهردار - بسیار - خواندگی - مدیریت شهری - خواهر - اسکان - اجلاس - امکان - خارجه - قالیباف - همچنین - باران - مدیریت - آبادی - آموزشی - خدمات - ارتباطات - پروژه - برنامه - دارای - کیلومتر - گذشته - رکورد - گزارش -

نظر شما در مورد : آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات آموزشی در حوزه مدیریت شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها