مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5877 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 10:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهرآبادی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

افتتاح ۷۴ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت/ تکمیل مسکن مهر ۳۸۳ شهر در کل کشور/ کمک چشمگیر دولت به وزارت نیرو برای تکمیل مسکن‌های مهر

مازندشورا: قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه تعداد ۷۴ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت سال جاری به افتتاح خواهد رسید گفت: تا کنون مسکن مهر ۳۸۳ شهر به طور کامل تکمیل و پرونده آن‌ها بسته شده است.

مازندشورا:احمد اصغری مهرآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص شرایط مسکن مهر کشور و برنامه‌های موچود برای هفته دولت در این زمینه بیان کرد: پروژه مسکن مهر در ابتدا به عنوان یکی از برنامه‌های طرح جامع مسکن در کشور مطرح شده و در ادامه با توجه به قانون سامان‌دهی، حمایت از تولید، عرضه مسکن و همچنین یکی از فصل‌های واگذاری و حق بهره‌برداری از زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله به طرح مسکن مهر معروف و اقدامات مربوط به آن از تابستان سال ۸۶ آغاز شد.

مهرآبادی در ادامه با اشاره به این مطلب که در ابتدا نزدیک به ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر با بانک قرارداد بسته شد گفت: از این تعداد تا به امروز یک میلیون و ۷۲۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده و قرار است براساس برنامه اعلام شده از سوی ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در خصوص بافت‌های فرسوده تا پایان سال نیز ۳۰۰ هزار واحد دیگر به افتتاح برسانیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین از افتتاح ۷۴ هزار واحد در هفته دولت خبر داد و گفت: اميدواريم كه با آغاز افتتاح‌ها از اوايل شهريورماه سال جاری تا اواسط مهرماه بتوانيم اين اقدام را در استان‌های مختلف به اتمام برسانيم و بتوانیم تا پايان فعالیت دولت تدبير و اميد، رقم افتتاح‌ها را با همكاری دستگاه‌های متولی و وزارت نيرو به رقم يك ميليون واحد برسانیم.

این مقام مسئول رسیدن به این هدف را نیز  منوط به اخذ اعتبار لازم برای تامين خدمات زيربنايی از طريق وزارت نيرو دانست و افزود: خوشبختانه دولت در سال جاری طی مصوبه‌های مختلف جهت تسريع در اتمام و تكميل پروژه‌های مسكن مهر در صدد كمك و مساعدت برآمده و قصد دارد یک میلیون و ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای این این مسئله به وزارت نیرو اختصاص دهد.

وی با بیان این مطلب که  هزار ميليارد از این رقم از محل اسناد خزانه اسلامی جهت پرداخت ديون طلبكاران و پيمانكاران درنظرگرفته شده است گفت: علاوه برآن ۶۵۰ ميليارد تومان نیز از محل‌های مختلف برای تأمین انشعابات در نظر گرفته شده که به صورت جزئی‌تر ۴۰۰ ميليارد تومان آن برای تكميل فاضلاب و همچنين يك سوم آن برای برق‌رسانی استفاده شود.

مهرآبادی همچنین با تأکید بر این که وزارت نیرو نیز متعهد به پرداخت ۱۰۰ ميليارد تومان برای کمک به روند بهره‌برداری هرچه سریعتر سایت‌های مسکن مهر شده است گفت: با کمک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومانی دولت به وزات نیرو در این بخش، جمعا این وزارتخانه یکهزار و ۷۵۰ میلیارد تومان در خصوص تأمین خدمات زیربنایی دراختیار دارد که امید است با تحقق آن هرچه سریعتر برنامه‌ها پیش رود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که بحث آماده‌سازی در اوايل مسكن مهر دو ميليون تومان برای هر واحد پيش‌بينی شده بود گفت: از این رقم يك ميليون تومان از محل تسهيلات و يك ميليون تومان نیز از آورده‌های نقدی متقاضيان تأمین می‌شد اما پس از افزایش قيمت مصالح ساختمانی هزينه‌های عمليات آماده‌سازی نیز افزایش پیدا کرد. از آنجا که هزينه‌های آماده‌سازی در بعضی از مناطق به لحاظ وضعيت توپوگرافی زمين نیز خيلی بيشتر از آن چيزی كه پيش‌بينی شده بود افزایش پیدا کرد، دولت و وزارت راه و شهرسازی تصميم گرفتند از محل فروش اراضی به مردم كمك كنند.

این مقام مسئول تأمین نقدینگی را شرط اصلی افتتاح واحدها و تکمیل پروژه‌ها قلمداد کرد و گفت: درمورد واحدهای فاقد متقاضی یا معارض‌دار نیز هم‌اکنون در حال پیگیری هستیم و  تلاش است با اتخاذ راهکارهای متعدد از سوی دولت، به سرعت رفع موانع محقق شود و این واحدها هم به انجام برسند.

مهرآبادی درخصوص برنامه‌های افتتاحی در هفته دولت نیز بیان کرد: از ۷۴ هزار واحد افتتاحی در این مدت، ۴۲ هزار و ۵۵۰ واحد متعلق به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۷ هزار و ۳۶۸ واحد برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۲۴ هزار و ۴۴۶ واحد متعلق به شهرهای جدید خواهد بود.

مهرآبادی همچنین در مورد یکهزار و ۱۷ شهر بررسی شده از نظر سایت مسکن مهر در کشور خاطرنشان کرد: تا کنون مراحل ساخت ۶۴۸ واحد به اتمام رسیده و اقدامات مربوط به ۳۸۳ شهر به طور کامل به پایان رسیده است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تومان - وزارت - مهرآبادی - همچنین - شهرسازی - ميليون - تأمین - افتتاح - ميليارد - میلیون - آماده‌سازی - رسیده - مختلف - اتمام - بهره‌برداری - شهرهای - تکمیل - برنامه‌های - افزایش - میلیارد - افتتاحی - متعلق - پرداخت - واحدها - سریعتر - هزينه‌های - پيش‌بينی - یکهزار - اوايل - ابتدا - ادامه - درخصوص - اعلام - گفتگو - پایگاه - اقدامات - مربوط - مسئول - خدمات - افتتاح‌ها - برسانیم - اسلامی - تكميل -

مطالب مرتبط با : افتتاح ۷۴ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت/ تکمیل مسکن مهر ۳۸۳ شهر در کل کشور/ کمک چشمگیر دولت به وزارت...
نظر شما در مورد : افتتاح ۷۴ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت/ تکمیل مسکن مهر ۳۸۳ شهر در کل کشور/ کمک چشمگیر دولت به وزارت...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها