مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5879 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 10:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها خبر داد

لزوم اجرای آئین‌نامه‌ای واحد برای بودجه‌نویسی شهرداریها

مازندشورا: قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به خلاء قوانین لازم برای حوزه مدیریت شهری در کشور گفت: رفع اشکالات در حوزه مدیریت شهری نیازمند تنظیم قوانین جدید است.

مازندشورا:

بلدیه|با اشاره به اینکه برای رفع اشکالات در مدیریت شهری باید قوانین لازم تصویب شود، افزود: تصویب این قوانین مستلزم طی مراحل خاصی از بررسی در کمیسیونهای خاص تا تصویب در مجلس است.وی با بیان اینکه در اصلاح لوایح از نظرات کلانشهرها استفاده می کنیم، افزود: اگر نقد و مشکلی در این خصوص احساس می‌شود باید از سوی مدیران کلانشهرها بیان شود تا مد نظر قرار گیرد.
قائم مقام سازمان شهرداری ها به لایحه های مخصوص شهرداری که در دولت مطرح است اشاره و اظهار کرد:باید تلاش شود که این لوایح در این دوره تعیین تکلیف شود تا مشمول زمان نشود.
راحتی با تأکید بر تعامل و هم افزایی بین دولت، مجلس شورای اسلامی و مدیران کلانشهرها اضافه کرد: برای رسیدن به نتایج مثبت وجود این تعامل ضروری است.
وی به ارتباط بین وزارت کشور و شهرداری ها اشاره کرد و یادآور شد:باید نقش وجودی این ارتباط برای همه، شفاف سازی شود.
قائم مقام سازمان شهرداری‌ها با اشاره به بحث بودجه نویسی در شهرداریها، گفت: نیاز است که یک آئین نامه واحد برای بودجه نویسی در شهرداری ها که بارها مورد تأکید قرار گرفته، اجرایی شود.
راحتی، ضرورت آئین نامه واحد برای بودجه نویسی را به دلیل نواقصی دانست که برای اختصاص حمایت های دولتی از شهرداری ها به وجود می آید.
وی به نبود حضور فعال و تعیین کننده از سوی شهرداری ها در بسیاری از مسائل مربوط به حوزه‌های خود اشاره و تصریح کرد: زمانی که هیچ لایحه یا طرحی از سوی شورای عالی استانها ارائه نمی شود این تصور پیش می آید که هیچ مشکلی در حوزه فعالیتی شهرداریهای کشور وجود ندارد.
راحتی پایش و پیمایش سازمان حمل و نقل بار را یکی از منابع درآمدی پایدار برای شهرداریها عنوان کرد و افزود: شهرداریها باید در این زمینه تلاش بیشتری از خود نشان دهند.
قائم مقام سازمان شهرداری‌ها از برگزاری نشست شهرداران کلانشهرها با وزیر کشور خبر داد و گفت: پیش از این نشست، باید مشکلات و نواقص بیان شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - اشاره - کلانشهرها - شهرداریها - راحتی - شهرداری‌ها - افزود - نویسی - بودجه - تصویب - تأکید - تعامل - شورای - ارتباط - مدیران - قوانین - اینکه - لوایح - مشکلی - لایحه - تعیین -

نظر شما در مورد : لزوم اجرای آئین‌نامه‌ای واحد برای بودجه‌نویسی شهرداریها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها