مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5889 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 12:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای بند4 برنامه ششم توسعه از سوی دولت خیانت در امانت است

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس دهم:

اجرای بند4 برنامه ششم توسعه از سوی دولت خیانت در امانت است

مازندشورا: رئیس فراکسیون مدیریت شهری با بیان اینکه اگر دولت 3 درصد سهم مالیات بر ارزش افزوده ای که از هر شهر وصول می کند به بخش دیگری تخصیص دهد، در واقع خیانت در امانت صورت می گیرد، گفت: در برنامه ششم توسعه سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرها در نگاه برنامه ریزان دولت مجهول باقی مانده است

مازندشورا: مهرداد بائوج لاهوتی، با تاکید بر اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه تخصیص 3درصد سهم شهرداری ها در خواب غفلت به سر می برد، تصریح کرد: کل مالیات بر ارزش افزوده ای که دولت برای سال 95 پیشنهاد داد 25 هزار میلیارد بوده، در حالی که عملکرد دولت در سال گذشته تنها 22 تا 23 هزار میلیارد تومان بوده است.نماینده مردم لنگرود در دهمین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر 3 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از کل بودجه دولت حساب کنیم، عددی حدود 7 تا 8 هزار میلیارد تومان می شود در حالیکه سازمان شهرداری ها حداکثر 2 هزار میلیارد تومان به شهرداری ها داده است. در واقع حداقل 5هزار میلیارد تومان سهم شهرداری ها مورد غفلت واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه فراکسیون مدیریت شهری از وزیر اقتصاد خواسته است تا در قالب توضیحاتی اعلام کند که چرا دولت در زمینه تخصیص سهم شهرداری ها همکاری لازم را ندارد، افزود: دولت وصول کننده سهم شهرداری ها است و این سهم امانتی پیش دولت است. در واقع دولت حق ندارد این پول را خرج مخارج و پروژه هایی غیر از پروژه های شهری کند.

بائوج لاهوتی با یادآوری اینکه در ماده 4 برنامه ششم توسعه تخصیص سهم شهرداری ها به گونه ای با ابهام نوشته شده تا به جای تخصیص مستقیم به حساب خزانه واریز شود، خاطر نشان کرد: دولت باید این سهم شهرداری ها را به جای واریز به خزانه به حساب اختصاصی که برای این امر مشخص است، واریز کند. از همین رو اعلام می کنم اگر این بند از برنامه ششم توسعه اصلاح نشود، سازمان شهرداری ها می بایست موافقت نامه ای با شهرداری ها برای تخصیص بودجه به پروژه های عمرانی تنظیم کند که این تغییر روش پیشبرد اهداف شهرداری ها را کندی مواجه می کند.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پول حاصل از مالیات بر ارزش افزوده از سمت دولت به نمایندگی از شهرداری ها وصول می شود، متذکر شد: با توجه به جلسات پی در پی و تخصصی که تا به حال برگزار کردیم، مجموع نظرات حاکی از آن است که این بند در نگاه سایر نمایندگان مجلس نیز مشکلاتی برای شهرداری ها در پی دارد و بی شک اصلاح می شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - تخصیص - میلیارد - اینکه - تومان - فراکسیون - توسعه - واریز - پروژه - مالیات - افزوده - برنامه - مدیریت شهری - برنامه ششم توسعه - مدیریت - خزانه - اصلاح - ندارد - شورای - زمینه - بائوج - لاهوتی - اسلامی - بودجه - اعلام -

نظر شما در مورد : اجرای بند4 برنامه ششم توسعه از سوی دولت خیانت در امانت است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها