مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5892 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 14:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی خبر داد

مرگ ۷۳۲ نفر با دارو در سال گذشته

مازندشورا: رییس گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از مرگ ۷۳۲ نفر در پی مسمومیت دارویی در سال ۹۴ خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|دکتر قدیرزاده در نشست خبری که به منظور بررسی عوارض داروهای گیاهی غیرمجاز در سازمان پزشکی قانونی برگزار شد، اظهار کرد: به طور کلی در سال ۹۴، ۷۳۲ مورد مرگ ناشی از مسمومیت دارویی در کشور به تایید سازمان پزشکی قانونی رسیده است که این افراد با داروهای مختلف اعم از گیاهی و شیمیایی مسموم شده و جان خود را از دست داده‌اند.وی با بیان اینکه در سال ۹۳ این آمار ۷۷۸ مورد بود، خاطرنشان کرد: این امر نشان می‌دهد که آمار مرگ و میر ناشی از مسمومیت دارویی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ کاهش شش درصدی داشته است.
رییس گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی درباره تفکیک این آمار از سوء مصرف موادمخدر نیز گفت: این آمار ربطی به آمارهای سوء مصرف موادمخدر ندارد و شیوه‌های آن به گونه‌ای دیگر محاسبه می‌شود.
در این نشست دکتر اخگری، رییس گروه آزمایشگاه قانونی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز اظهار کرد: متاسفانه آمارهای مسمومیت و عوارض مصرف داروهایی که تحت عنوان قوای جنسی، افزایش وزن و کاهش وزن و ... تجویز می‌شود، نگران‌کننده است. متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند که داروی گیاهی خطری ندارد و آن را مصرف می‌کنند در حالیکه داروی گیاهی نیز خطرآفرین است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر باید توجه داشت که بعضا داروهای گیاهی به شکل غیرمجاز وارد شده و گرچه روی آن برچسب صددرصد گیاهی نصب می‌شود، اما ترکیبی از یک یا چند ماده شیمیایی است که می‌تواند بسیار خطرزا و حتی مرگبار باشد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گیاهی - قانونی - پزشکی - داروهای - مسمومیت - تحقیقات - موادمخدر - آمارهای - متاسفانه - داروی - شیمیایی - ندارد - اظهار - عوارض - اعتیاد - غیرمجاز - مطالعات - دارویی - افراد -

نظر شما در مورد : مرگ ۷۳۲ نفر با دارو در سال گذشته

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها