مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5897 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 شهریور 1395 -ساعت : 14:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشاور وزیر کشور و معاون سازمانهای مردم نهاد:

گفتاردرمانی راهکار افزایش مشارکت مردمی نیست

مازندشورا: مشاور عالی وزیر کشور و معاون امور سازمان‌های مردم نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور بر لزوم تغییر سبک حکمرانی و آموزش افراد راغب به مشارکت‌های اجتماعی جهت گسترش نقش مشارکت‌های مردمی در کشور تاکید کرد.

مازندشورا:

 بلدیه| بهمن مشکینی در مراسم افتتاحیه دومین دوره آموزشی سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی ، حکمرانی خوب را در افزایش مشارکت‌های مردمی موثر دانست و گفت: افزایش مشارکت‌های مردمی با گفتاردرمانی جامعه محقق نمی‌شود، بلکه با رویکرد عملیاتی ممکن خواهد شد و در کشور ما رویکرد گفتار درمانی و اکتفا به بیان مشکلات برای رفع آنها به رویکرد عملیاتی غالب است.
وی بیان کرد: اساس و قوانین سازمان‌ها و نهادهای دولتی در کشور ما بر اساس تصدی‌گری دولت است و با این سبک  صحبت از گسترش نقش مشارکت‌های مردمی تنها در حد یک سخن باقی می‌ماند.
معاون امور سازمان‌های مردم نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با بیان اینکه جهت گسترش مشارکت‌های اجتماعی باید برای حکمرانی سبک داشته باشیم، افزود: در نظام اداری که نیروی کار برای این نظام بر اساس قوانینی طراحی شده آموزش دیده و در راستای آموزش‌ها کار را یا نیروی کار یا پیمانکار انجام می‌دهد ، نمی‌توان انتظار داشت که تعامل نیروی کار با سازمان‌های مردم نهاد رخ داده و افزایش مشارکت‌های مردمی شکل بگیرد.
مشکینی به لزوم بازنگری در قوانین حکمرانی و نیز آموزش تشکل‌های مردمی تاکید و بیان کرد: چگونگی ورود افراد به عنوان تشکل‌های مردمی به مباحث مختلف اجتماع و نیز چگونه اقدام کردن بسیار مهم است، لذا افراد برای فعالیت‌های مردمی در اجتماع باید آموزش‌های صحیح و کامل را دریافت کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مردمی - مشارکت‌های - افزایش - نیروی - حکمرانی - رویکرد - سازمان‌های - آموزش - تشکل‌های - افراد - اجتماع - گفتاردرمانی - گسترش - مشکینی - معاون - عملیاتی - قوانین - اجتماعی -

نظر شما در مورد : گفتاردرمانی راهکار افزایش مشارکت مردمی نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها