مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 59 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 دی 1394 -ساعت : 13:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت رعایت نکات بهداشتی برای ایمنی از آنفلوآنزا تا پایان فصل سرما

مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد

ضرورت رعایت نکات بهداشتی برای ایمنی از آنفلوآنزا تا پایان فصل سرما

مازند شورا : مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تا پایان فصل سرما همچنان رعایت تمامی نکات بهداشتی برای ایمنی از آنفلوآنزا ضروری است.

مازند شورا : فرهنگ بابامحمودی درباره آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزا N1H1 در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر این بیماری در استان فروکش کرده و ابتلای موارد جدید کاهش قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به روند کاهشی موارد بستری بر اثر بیماری آنفلوآنزا در بیمارستان‌‌های مازندران، گفت: طی سه چهار روز اخیر هیچ فوتی بر اثر بیماری در استان نداشتیم.

مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن است بیماری آنفلوآنزا در فصل سرد امواجی از خود نشان دهد همواره رعایت توصیه‌های بهداشتی به‌ویژه شست‌وشوی مرتب دست‌ها مورد تاکید است.

بابامحمودی با تاکید بر اینکه افراد در صورت داشتن علائم حتما به پزشک مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: افراد از مصرف آنتی‌بیوتیک بی‌رویه به شدت پرهیز کنند به دلیل اینکه ویروس‌ها به این داروها پاسخ‌گو نیستند.

وی ادامه داد: همچنین مصرف داروهای ضدویروسی در صورت نیاز برای بیمارانی تجویز می‌شود که درگیر نوع شدید آنفلوآنزا شوند، در بقیه بیماران نیازی به مصرف داروهای ضدویروسی و میکروبی نیست.

مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه افراد در صورت داشتن تب، از داروهای مسکن استفاده کنند، اضافه کرد: بهترین تب‌بر استامینوفن است و در صورت سرفه نیز مایعات گرم و شربت‌های سرفه که عارضه‌ای به همراه ندارد توصیه می‌شود.

بابامحمودی درباره اخباری مبنی بر ورود موج دوم آنفلوآنزا در مازندران، اظهار کرد: این تجربه جهانی است که معمولا وقتی بیماری آنفلوآنزا در مکانی شایع می‌شود ممکن است تا فصل سرد باقی است مواردی از بیماری را با عنوان موج‌های دوم و سوم مشاهده شود در حال حاضر نمی‌توان گفت در موج دوم یا موج دیگری از بیماری قرار داریم.

وی با اشاره به اینکه درخواست ما از مردم این است که همواره توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: افراد باید مراقب رعایت بهداشت فردی باشند و تصور کنند که بیماری آنفلوآنزا همواره تا پایان عمر اتفاق می‌افتد.

مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: علائم هشداردهنده آنفلوآنزا برای ارجاع بیماران به مراکز درمانی شامل تنگی نفس و نشانه‌های دسترس تنفسی، تغییر رنگ مخاط‌ها و گرایش به کبودی، خلط خونی یا رنگی، درد یا احساس فشار در قفسه سینه یا شکم، تغییر در وضعیت خلق و خو، سرگیجه ناگهانی و کاهش هوشیاری، تب شدید بیشتر از سه روز به‌ویژه همراه با حال بد عمومی، کاهش فشار خون، استفراغ شدید یا مداوم و عود ناگهانی تب و سرفه شدید پس از بهبود علائم آنفلوآنزا است.

بابامحمودی در پایان با اعلام اینکه تا پایان فصل سرما همچنان رعایت تمامی نکات بهداشتی برای افراد ضروری است، اظهار کرد: مردم باید مسائل بهداشت فردی به‌ویژه شست‎وشوی مرتب دست‎ها را رعایت کرده و در صورت ابتلا به پزشک مراجعه و در منزل استراحت کنند که در این صورت با موفقیت این فصل را پشت سر خواهیم گذاشت.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ضرورت رعایت نکات بهد - -

مطالب مرتبط با : ضرورت رعایت نکات بهداشتی برای ایمنی از آنفلوآنزا تا پایان فصل سرما
نظر شما در مورد : ضرورت رعایت نکات بهداشتی برای ایمنی از آنفلوآنزا تا پایان فصل سرما

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها