مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 590 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 آبان 1393 -ساعت : 07:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تلاش برای ایجاد «شهرهای پاک» در مازندران/‌ تعیین «هفته فرهنگی» در شهرستان‌ها

معاون استاندار مازندران عنوان کرد

تلاش برای ایجاد «شهرهای پاک» در مازندران/‌ تعیین «هفته فرهنگی» در شهرستان‌ها

مازند شورا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: ایجاد شهرهای پاک و امن و تعیین هفته فرهنگی در شهرستان‌های مازندران با کمک مسئولان شهرستانی و استانی، از راهکارهای مهم برای جلوگیری از معضلات اجتماعی مانند اعتیاد است

مازند شورا: علیر‌ضا یونسی‌رستمی عصر امروز در دومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد مازندران در غرب استان که در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه تنکابن برگزار شد، افزود: ‌یکی از محورهای اصلی ما در برنامه‌های کوتاه مدت، ارتقای سطح امنیت اجتماعی نسبت به گذشته است.

وی با اشاره به اینکه حکومت و دولت متولی امنیت است و وظیفه‌ همه ما در استان و فرمانداران در شهرستان‌ها تامین امنیت عمومی است، تصریح کرد: ما به عنوان مسئولان تامین امنیت در استان و شهرستان‌ها موظف هستیم برای رسیدن به نقطه‌ مطلوب در مقوله‌ امنیت با تمامی توان به این موضوع اهتمام ورزیم.

یونسی‌رستمی با اشاره به پدیده‌ محلات پرخطر و نقاط آلوده، افزود: معمولا این مناطق به مرور زمان پدید می‌آیند و بروز این گونه نقاط، ناشی از عدم توجه و آینده‌نگری و نیز اعمال برنامه‌های غیر تخصصی و بر پایه قوه قهریه یا برخوردهای غیراصولی است.

وی برخورد تخصصی و بر پایه‌ عقلانیت و با نیت سازندگی و بهسازی را امری موثر ارزیابی کرد و گفت: در کنار جلوگیری از هرگونه بزه و یا تخلفی، باید شرایطی ایجاد کنیم تا فرد علاوه بر رهایی از دام این معضلات، برای بار دیگر فرصت رجوع به آن را نداشته باشد.

به گزارش فارس معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در ادامه، اظهار داشت: بهسازی و پاکسازی محلات آلوده، افزایش سطح امکانات از جمله زیربنایی، شناسایی افراد آلوده و کمک به ترک اعتیاد آنها، جداسازی بیماران پرخطر و رفع نیاز افرادِ در معرض آسیب‌های اجتماعی، از جمله مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید در راستای مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد به آنها توجه کرد.

یونسی‌رستمی بیان داشت: ایجاد محلات نمونه با کار تخصصی می‌تواند بستر مناسبی برای حل مشکلات سایر مناطق باشد تا با کارهای تخصصی، اقدامات فرهنگی و حمایتی پدیده‌ ناامنی در این مناطق به حداقل برسد.

وی با اشاره به پاکسازی محله عباس‌آباد نکا که با یک کار تخصصی و با همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله بهزیستی، کمیته امداد، نیروهای انتظامی و بسیج به دستاوردهای بسیار مطلوبی منتهی شده است، تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های تخصص‌محور و کارهای فرهنگی در کنار اقدامات قانونی بازدارنده و همچنین حمایت‌های درمانی، اشتغال و غیره در عباس‌آباد نکا که محله‌ای بسیار پرمخاطره بود امروز در همین محله شاهد آن هستیم که آسیب‌های اجتماعی به حداقل یعنی کمتر از 10 درصد رسیده است.

وی توانمندسازی را یک اصل مهم ارزیابی کرد و گفت: در راستای توانمندسازی باید به گونه‌ای عمل شود که فرد معتاد یا فرد قاچاقچی دیگر به شرایط گذشته بازنگردد.

وی ضمن تقدیر از برگزاری جلسات شورای هماهنگی در شهرستان و پیگیری‌های کمیته‌های فعال در آن، تصریح کرد: فرمانداران باید هر ماه این جلسات را برگزار کنند و در این راستا نیز طی یک‌ماه آینده باید نسبت به شناسایی نقاط آلوده موجود در حوزه فعالیت و مسئولیت خود و معرفی این نقاط به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد استان اقدام کنند تا اقدامات مقتضی برای اجرای پاکسازی کامل این مناطق و ایجاد شهرهای پاک در استان تا پایان امسال برنامه‌ریزی شود.

یونسی‌رستمی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد داد: «هفته فرهنگی» با تکیه بر یک نماد مشخص به عنوان یکی از راهکارهای اساسی در شهرستان‌ها تعیین شود و در این هفته با اجرای برنامه‌های فرهنگی سالم و مبتنی بر نشاط و سرور اجتماعی که با سرشت پاک در نهاد آدمی در ارتباط است اقدام به اثرگذاری مثبت بر عموم مردم را داشته باشیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علیر‌ضا یونسی‌رستمی - شهرهای پاک - مازندران - اجتماعی - اعتیاد - -

مطالب مرتبط با : تلاش برای ایجاد «شهرهای پاک» در مازندران/‌ تعیین «هفته فرهنگی» در شهرستان‌ها
نظر شما در مورد : تلاش برای ایجاد «شهرهای پاک» در مازندران/‌ تعیین «هفته فرهنگی» در شهرستان‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها